Gå til innhold
Spørsmål om hus eller oppussing? Still spørsmål her! ×

Gul plen til grønn


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei, 

Hadde lyst å få den grønneste plenen i borretslaget. Evt neste år om behandlingen blir omfattende. Hørt rykter at min hage har alltid vært grønn før jeg kjøpte boligen. Fått barn nå så tenker grønn plen hører sammens med det. Snøen har nylig sluppet taket her og jeg har nå lånt meg en vertikalskjærer. Gikk 2 runder over plenen og kastet ca 8 fulle trillebårlass med mose/dødt gress. Hva er neste steg på listen nå? Tenkte kanskje gjødsel? Men ser ikke det er meldt noe nedbør på langtidsvarselet. Vits å vanne plenen med sprinkler? Virker som mange er imot dette..

 

IMG_20210522_235709.jpg

Endret av Labelle
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sleng på litt dressjord, jevnt lag på 2mm. Kan også ha på litt plengjødsel. Vann passe godt. Mulig du også bør slenge på litt gressfrø i de områdene det er helt bart. 

Skrevet

Nå tar det litt lenger tid å pleie en gressplen enn å male en vegg... Du kan ikke forvente grønn plen etter en liten natt med vanning. Vent å se hva som skjer midtveis uti juni tenker jeg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...