Gå til innhold

Salami,Skinke,Ost osv


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Se på fettinnholdet, og ant kcal pr 100gram. Skinke har lavt fettinnhold, og er dermed et bra alternativ. Salami inneholder mye fett og det bør man styre unna... Men husk det er helheten som avgjør. 

Like viktig er hva som er under pålegget, og hva du drikker til f.eks...

Skrevet

Du kan gå mer ned i vekt av å spise smør med ost og skinke, enn brød med ost og skinke.

 

De fleste trenings"guruer"i dag spiser mat som øker insulinnivået hele dagen, fra morgen til kveld.

Anbefaler å se videoen (selvom den er lang) jeg linker til under for å se hvorfor dette er en dårlig idé.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Fqn-Xe_2iCw

 

Om du vil ned i vekt bør du sjekke ut Carb Nite. Så slipper du å følge sånne trenddietter som man aldri klarer å følge mer enn et par uker.

Skrevet

Herregud, her var det mye tullball.

 

Få i deg et balansert kosthold som du kan leve med.

Prøv å balanser 33% fett/karbo/proteiner. Se på totalt antall kalorier i løpet av en dag. Spis det du har lyst på, men alt med måte.

  • Liker 1
Skrevet (endret)

 

Det er synd at så få ikke har skjønt ennå at det ikke er fett som gjør at man legger på seg.

Legger man ikke på seg av fett? Forklar....

 

Energioverskudd er den avhengige variabelen, ikke fett eller karbohydrater. Til trådstarter så vil det være hensiktsmessig å fokusere på matvarer som gir deg metthet og som samtidig er relative energifattige. 

 

For å presisere så er det den kosthold-filosofien en trives med som vil øke resultatene for suksess. De fleste opplever ikke det vanskelig å gå ned, men å vedlikeholde vekta. Videoen ovenfor er ikke i tråd med den vitenskapelige dokumentasjonen som per dags dato tilsier at etter to år så er vekttapet like stort ved lav-energi som ved et karborestriktert kost. 

Endret av Dukien
Skrevet

til TS, du kan helt fint spise dette på brødskiva. Selv om man går ned i vekt, skal man fortsatt ha næring og et normalt kosthold, bare i mindre mengder enn før for å unngå energioverskudd. Hvis man først skal unngå noe, så er det gjerne brus og annet godteri som inneholder store deler raske karbohydrater som bidrar til vektøktning. Husk at man ønsker gjerne å forbli i den vekten man eventuelt kommer til, og da er det greit å kunne fortsette et normalt kosthold man hadde under veknedang, kontra å gå på diett under vektnedgang og deretter bytte til "vanlig kosthold". Når jeg snakker om vektnedgang og kosthold tar jeg utgangspunkt i en livstilssendring og ikke midlertidig raskt vekttap. 

Skrevet

ang brød. Jeg spiser Proteinbrødet til Norgesbakeriet nesten hver dag på jobb. Veldig godt og møe protein :)

 

Per 100g vare:

Protein: 25g
Karbohydrater: 6.7g
Fett: 6.9g

Energi: 203kcal

Gjest medlem-1432
Skrevet

Tell kcal på det du spiser. sett deg en grense, gå på underskudd. Om du spiser brød, salami, ost, har ingenting og si. Men du vil se at det er veldig kaloririkt da. :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...