Gå til innhold

[Løst] Bruke Telenor 4g router med Netcom abonnement


Anbefalte innlegg

Skrevet

Til min store glede oppdaget jeg nettopp at Netcom 4g har blitt bygd ut her jeg bor. Det ser også ut til å være gode signal da jeg får inn 4g i/rundt hele huset med mobil, i motsetning til Telenor 3g som kun fungerer i en del av huset.

 

Jeg har fra før Telenor router ZTE MF91D, kjøpt uten binding. Kan jeg bruke denne med Netcom abonnement?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Kontakt Telenor å få låsekoden (det er gratis), du kan/skal fremdeles bruke Telenorsin programvare, bare forandre APN til den Netcom benytter. (internet.netcom.no eller vpn.netcom.no)

Endret av Krokan
Skrevet

Fikk låst opp ruteren og satt inn Netcom sim, det fungerer. Gjorde ingen ting med APN.

 

Jeg ble imidlertid litt overrasket over at det er så liten forskjell mellom 3g og 4g, det er i praksis bare opp hastighet som er bedre med 4g. Nedlasting på opp mot ca 20 Mbit/s og ping rundt 60 ms på begge teknologier. Det er nok tilførsellinjer til basestasjon som begrenser hastighet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...