BRDP Skrevet 4. juni 2011 Skrevet 4. juni 2011 Hei! Som titlene sier lurer jeg kort og godt på om gtx 580 og 560 lar seg kjøre i SLI? Har fått noen gode pris tilbud kjønner dere derfor lurer jeg på om dette vil gå?
LMH1 Skrevet 4. juni 2011 Skrevet 4. juni 2011 (endret) Etter hva jeg har hørt går det ann å sette forskjellige nvidia skjermkort i SLI. Men man vil aldri få optimalisert ytelsen, så her får du neppe 10% ytelseøking. Men altså omtrent som 560 så det er meningsløst å prøve. Disse skjermkortene er nok ganske så like på teknolgi bare 580 har litt raskere ramhastighet og kraftigere GPU. Endret 4. juni 2011 av LMH1
007CD Skrevet 4. juni 2011 Skrevet 4. juni 2011 Nei, Nvidia SLi er restriktert og du må enten ha lik GPU eller så går det ikke. Eneste gangen det "Funker" men er ikke SLi er når du har Lucid Hydra brikke på hovedkort, noe som svært få har.
N o r e n g Skrevet 4. juni 2011 Skrevet 4. juni 2011 Etter hva jeg har hørt går det ann å sette forskjellige nvidia skjermkort i SLI. Men man vil aldri få optimalisert ytelsen, så her får du neppe 10% ytelseøking. Men altså omtrent som 560 så det er meningsløst å prøve. Disse skjermkortene er nok ganske så like på teknolgi bare 580 har litt raskere ramhastighet og kraftigere GPU. SLI mellom GTX 560 og GTX 580 fungerer ikke. Ellers er GTX 560 ganske forskjellig arkitekturmessig med 6 shaderprosessorer per teksturenhet mot GTX 580 med et 8:1-forhold. Og så har vi minnebåndbredde og antall ROPs som er helt forskjellig... Unnskyld, men jeg tror du burde lese deg litt opp før du gir slike "tips" igjen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå