newman221 Skrevet 22. juli 2011 Skrevet 22. juli 2011 Da blir det vel til at jeg rooter den da. Trenger to ting: Adfree og NTFS-støtte på microSD-kortleseren på tab'n. Skikkelig pussig, for jeg har et µSD-kort som jeg formaterte til NTFS (for å kunne ha 4GB+ filer på minnepinne), men tab'n nekter å lese det kortet hvis jeg putter det i µSD-kortleseren. Men hvis jeg putter det i SD-kortleseren via adapter på docken går det fint. Det er rett og slett ikke NTFS-støtte på selve tab'n, kun docken. OG for å få til det trenger jeg å legge inn en modifisert kernel antar jeg
kekepower Skrevet 22. juli 2011 Forfatter Skrevet 22. juli 2011 Firefox har adblock, men ikke støtte for flash (enda). Hva er viktigst?
Radar Skrevet 22. juli 2011 Skrevet 22. juli 2011 Da er min og venter på posten! Kan ikke vente til lunchpause ;D (mange av dere er kanskje lei av "jegfikkmintransformeridag"-innlegg, men det får bare være^^)
falken Skrevet 22. juli 2011 Skrevet 22. juli 2011 Med denne så blir vel transformern bare helt topp... SEAGATE FreeAgent GoFlex Satellite 500GB Wireless/External Storage Device USB3.0 G-force Protection Wi-Fi 2.5" Vet dere om noen lignen løsning ??
Dummst Skrevet 22. juli 2011 Skrevet 22. juli 2011 (endret) 1500kroner for WiFi og USB3? Er ikke det litt overkill til en transformer? For den prisen kan du nesten like godt kjøpe deg en bærbar/batteridreven WiFi/3g-router og en "normal" 500gb 2.5" disk og dele den på nettverket. Uten behov for ekstra strømkabel. Endret 22. juli 2011 av Dummst
falken Skrevet 22. juli 2011 Skrevet 22. juli 2011 1500kroner for WiFi og USB3? Er ikke det litt overkill til en transformer? For den prisen kan du nesten like godt kjøpe deg en bærbar/batteridreven WiFi/3g-router og en "normal" 500gb 2.5" disk og dele den på nettverket. Uten behov for ekstra strømkabel. Kan du henvise til hvilke deler du snakker om da ?? For jeg tenkte den var fin på tur osv.eller i bilen...
Jon_ Skrevet 23. juli 2011 Skrevet 23. juli 2011 (endret) Fikk keyboardet i dag, men når jeg plugger det i skjer det ingenting. Satte på strøm så det ble oransj ladelys på sida av keyboardet, men likevel ingen effekt. Kan det være at keyboardet må lades opp mer før det vil virke? EDIT: skikkelig tabbe, jeg misforsto låsikonet på dockinglåsen, når jeg gjorde ting omvendt så funka alt helt fint. Endret 23. juli 2011 av jonarvid
Dr3as Skrevet 23. juli 2011 Skrevet 23. juli 2011 Noen som har sett en widget som enkelt kan vise diskbruk på selve padn og på minnekortene? Sliter å finne noen om viser for minnekort.
Jon_ Skrevet 23. juli 2011 Skrevet 23. juli 2011 Noen som har sett en widget som enkelt kan vise diskbruk på selve padn og på minnekortene? Sliter å finne noen om viser for minnekort. Har ingen widget, men du finner info i innstillinger applikasjonen.
Mikkel™ Skrevet 23. juli 2011 Skrevet 23. juli 2011 Noen som har problemer med at hurtigtastene på tastaturet faller ut i ny og ne? Skjer hver gang wimp står på for min del og for å få de på igjen må jeg restarte fjøla ...
Dummst Skrevet 23. juli 2011 Skrevet 23. juli 2011 (endret) Kan du henvise til hvilke deler du snakker om da ?? For jeg tenkte den var fin på tur osv.eller i bilen... Mulig jeg roter litt og tar feil når det gjelder å dekke akkurat de behovene du ønsker dekt. Jeg tenkte dog hovedsaklig på en dings a'la Huawei E5 + en helt vanlig 500gigs 2,5" disk. Jeg tenker kanskje litt baklengs siden jeg har en slik fra før. Usikker på om Android kan dele disker over WiFi, så mulig jeg bare roter og misforstår her Endret 23. juli 2011 av Dummst
audi power Skrevet 24. juli 2011 Skrevet 24. juli 2011 Hei Jeg går og lurer på om jeg skal bestille meg en transformer med dock. Men er det noen som kan bekrefte om det er mulig og koble til mobilt bredbånd i tastatur docken via usb? Og att dette fungerer Er avhengig av mobilt bredbånd når jeg ikke har tilgang til trådløst nett!
Pubé Skrevet 24. juli 2011 Skrevet 24. juli 2011 Jeg prøvde med USB tethering på min Nexus One uten at det fungerte. Wi-Fi tethering går helt fint da.
Chicharito Skrevet 24. juli 2011 Skrevet 24. juli 2011 (endret) Hei Jeg går og lurer på om jeg skal bestille meg en transformer med dock. Men er det noen som kan bekrefte om det er mulig og koble til mobilt bredbånd i tastatur docken via usb? Og att dette fungerer Er avhengig av mobilt bredbånd når jeg ikke har tilgang til trådløst nett! I og med at du må installere drivere for disse pinnene på vanlige pcer, så tviler jeg på at dette vil fungere uten vidre på android. Hadde disse pinnene vært "plug and play" så kansje. En 3G ruter kan jo være et alternativ da: http://nettbutikk.telenor.no//ProductDetail.aspx?vareid=MF60TELENOR.NO&varekategoriid=bredband3&varekat=nettverk Endret 24. juli 2011 av Chicharito
Pubé Skrevet 24. juli 2011 Skrevet 24. juli 2011 Google burde fikse det slik at det fungerer med en androidmobil da
audi power Skrevet 24. juli 2011 Skrevet 24. juli 2011 Tja denne blir nokk ikke aktuell for meg visst det ikke er mulig og bruke mobilt bredbånd! Det var synd likte egentlig denne pad`en best av de som er i salg!
paramberg Skrevet 24. juli 2011 Skrevet 24. juli 2011 Hei! Har kjøpt meg en Transformer, gratulerer til meg. Jeg tenke jeg skulle prøve å overføre noen filmer etc til padden min fra macen min, men det Asus Sync programmet fungerer bare med windows. Noen som har forslag?
Mata- Skrevet 24. juli 2011 Skrevet 24. juli 2011 Hei! Har kjøpt meg en Transformer, gratulerer til meg. Jeg tenke jeg skulle prøve å overføre noen filmer etc til padden min fra macen min, men det Asus Sync programmet fungerer bare med windows. Noen som har forslag? Kan du ikke bare legge over med en filbehandler?
paramberg Skrevet 24. juli 2011 Skrevet 24. juli 2011 Hei! Har kjøpt meg en Transformer, gratulerer til meg. Jeg tenke jeg skulle prøve å overføre noen filmer etc til padden min fra macen min, men det Asus Sync programmet fungerer bare med windows. Noen som har forslag? Kan du ikke bare legge over med en filbehandler? På macen? Har jo en filbehandler på padden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå