Gå til innhold

Dårlig signal fra stasjonær, men utrolig godt signal fra laptop!


Kirua

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Jeg har et litt rart problem med hjemme netverket mitt.

Jeg har nylig kjøpt en trådløs adapter med navn D-link DWA-140 og den skal visstnok være utrolig bra og har N standard. Det samme har routeren(Linksys , men får bare en strek på stasjonæren er Jeg heldig får Jeg internet ei lita stund, men når Jeg kobler opp laptopen min har Jeg plutselig 4 streker.

 

hva kan dette skyldes?

Stasjonær maskinen min kjører Windows 7 Enterprise.

 

Trenger noen kjekke svar for dette!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Står maskinene på samme sted når du sammenligner?

Hvis de står på forskjellige steder i huset så kan det skyldes bygningsmessige detaljer som vegger, gulv, store metallflater som kjøleskap etc.

Skrevet

Som Lafda nevner så er plasseringen viktig, ikke sett dongelen i en usb port bak maskinen hvis maskinen vender vekk fra routeren, bruk heller en usb kabel slik at du får den vekk fra pc kassa da den vil stoppe/forstyrre signalet veldig effektivt.

Skrevet

Som nevnt allerede, er antenna ofte problemet. Du kan prøve å flytte adapteren vekk frå kabinettet. Prøv gjerne å snu og vende adapteren i forskjellige retningar også, små justeringar kan ofte gi store utslag.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...