Gå til innhold

Kamptråd - Uruguay vs Tyskland (Bronsefinale)


Latias

VM  

29 stemmer

  1. 1. Hvem vinner?



Anbefalte innlegg

Skrevet

uru.png Uruguay - Tysklandger.png

 

Fotball-VM, bronsefinale

10-07-2010 Kl. 20:30

Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth Stadium

 

Vises på: Viasat4_106187c.jpg

 

nelson-mandela-bay-stadium-in-port-elizabeth1.jpg

 

 

----------------------------------------------------

 

Head-to-head:

Uruguay - Tyskland

0 - Seier - 6

2 - Uavgjort - 2

5 - Mål scoret - 23

 

 

Uruguay

 

Uruguary-Squad-World-Cup-2010_2389143.jpg

 

Suarez er tilbake etter å ha sonet sin karantene for sitt røde kort mot Ghana. Uruguay har en svak rekord mot Tyskland, men de er nok ute etter å avslutte med stil. Dette har vært et stort mesterskap for dem, og uansett hva som skjer kommer de til å være strålende fornøyd med å ha kommet blant verdens fire beste landslag.

 

Veien mot bronsefinale:

Uruguay 0-0 Frankrike

Sør-Afrika 0-3 Uruguay

Mexico 0-1 Uruguay

Uruguay 2-1 Sør-Korea

Uruguay 1-1 Ghana (4-2 ess)

Uruguay 2-3 Nederland

 

 

Tyskland

 

Germany-Squad-World-Cup-2010_2389095.jpg

 

Tyskland vil få tilbake storscorer Müller fra karantene, og de vil også være ute etter revansje etter å ha blitt slått fortjent av Spania sist. Miroslav Klose er kun ett mål bak Ronaldo i VM-sammenheng, greier han å score vil han bli skrevet i historiebøkene som en av VM-historiens beste spiller. Blekkspruten har spådd at Tyskland tar bronsen, og da vet vi at de kommer til å greie det.

 

Veien mot bronsefinale:

Tyskland 4-0 Australia

Tyskland 0-1 Serbia

Ghana 0-1 Tyskland

Tyskland 4-1 England

Argentina 0-4 Tyskland

Tyskland 0-1 Spania

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dette tror jeg Tyskland tar lett. De er nok veldig revansjesugne etter kampen mot Spania. I tillegg tror jeg de er gira på at Klose skal få tittelen sin :)

 

Tipper 3-1 til tyskerne.

Skrevet

Jeg håper at Tyskland vinner dette. De har spilt fantastisk fotball hele mesterskapet, og fortjener bedre enn en 4. plass. Synd de røyk mot et kjedelig spania-lag, som ikke har imponert veldig. Tror dette blir en mer underholdene kamp en finalen, og jeg har trua på mange mål i dag.

 

3-5 til Tyskland :w00t:

Skrevet

Uruguay uten Forlan har lite å by på offensivt. Tyskland har andre spisser i samme klasse som kan steppe inn for Klose. Håper faktisk Klose får eit mål. Hadde vært moro om han gjekk forbi Ronaldo på antal VM mål.

Gjest medlem-105082
Skrevet (endret)

Og hvorfor er Neuer ute?

Endret av medlem-105082
Gjest medlem-105082
Skrevet

Likte Suarez sin reaksjon på hands nå nettopp. laugh.gif

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...