Gå til innhold

Vannpipe fra utlandet


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så lenge det bare er snakk om tobakk så. :thumbup:

Etter det jeg kjenner til så er en vannpipe å betrakte som ett suvenir og en kamerat av meg som er politimann tok da med seg en fra Tyrkia for noen år siden så det er nok greit.

Skrevet

Jada, helt lovlig. Kjøper det stadig vekk de gangene jeg har vært i egypt. Både vannpipe og fruktmassen selges i Oslo, og er helt lovlig. Er vel riktignok 18års grense på det, og det går under tobakkskvoten under tollingen.

Skrevet

Har personlig kjøpt både vannpipe og frukttobakk i Norge. Om reglene har endret seg i det siste vet jeg ingenting om, men har en kompis som har fått besøk av politiet pga. en vannpipe de trodde det var hasj i. Alt ordnet seg da de fikk avklart at de bare var frukttobakk, så det er nok ikke noe problem å ta med fra utlandet.

Skrevet

Det er ikke lov å selge frukttobakk fordi det ikke står advarsler på pakkene, men de selges under disk visse plasser i større byer i Norge.

Skrevet

Det er ikke lov å selge frukttobakk fordi det ikke står advarsler på pakkene, men de selges under disk visse plasser i større byer i Norge.

 

 

Takker for svar, men de pakkene jeg skal ta med fra utlandet står det nok neppe advarsel på, så vil det da bli forbudt å ta med?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...