Gå til innhold

BK: Fri for energi


@lf

Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk en kattunge her om dagen. Må si jeg er imponert over mengden energi i den lille tassen. :) Pusen sloknet til slutt på sofaen og da var det på tide å finne frem kamera og leke seg litt. :)

 

Bildet er tatt med Sigma 50-150 f2.8 objektiv og en speedlight SB-24 blits. Kamera var i M modus for første gang og bildet er tatt i raw. Dette er et av de første bildene jeg redigerer i raw.

 

post-34628-1255117678_thumb.jpg

 

Exif: 1/200, f6,3 og ISO 200.

 

Så nå vil jeg gjerne vita hva andre syns om bildet. Hva er riktig og hva er galt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Søt! Dette fanger en posisjon katter innehar ofte på en svært koselig og fin måte. Dybdeskarpheten fungerer finfint, og siden jeg fortsatt savner min kjære Findus er jeg svært mottakelig for kattebilder for tiden.

 

Får jeg komme og stryke ham? :)

Skrevet

For en søt liten krabat. Nydelig bilde! :thumbup:

 

Litt kjipt med uskarp forgrunn, men det ødelegger ikke noe etter min mening. Vanskelig å gjøre noe med også.

Skrevet

Litt pirking: Du kunne ha klonet vekk rusket under det høyre øyet til katten. Sånn som det er nå så trekker det litt for mye oppmerksomhet for meg. Bakgrunnen syns jeg passet sånn som den var, litt hektisk. Det kan symbolisere den "hektiske" hverdagen som en katt har før den legger seg ned for å ta seg en velfortjent katteblund. Overall så er det et pent og utrolig søtt bilde som ihvertfall jeg ville vært stolt over å ha tatt! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...