Digitalis Skrevet 1. august 2009 Skrevet 1. august 2009 Jeg flyttet cmos jumperen og tok ut batteriet. Etter at jeg satte jumperen tilbake og monterte batteriet er det ingen Bios overhode. Pcen starter uten feilmeldinger dvs ingen pipelyder som indikerer feil. Skjermen forblir sort og ingenting skjer etter dette. Hovedkortet er et Asus P5Q SE kort med en E 8400 prosessor. Pcen har virket fint både med Windows 7 og Linux de siste månedene. Skulle teste 2 stk SSD i Raid 0 men det valget fantes ikke i Bios. Prøvde å resette Bios, men nå er altså pcen helt død.
Spirre Skrevet 1. august 2009 Skrevet 1. august 2009 har du testa å resette den flere ganger? sjekka at det var bios jumperen du flytta på? sjekka at du satte den tilbake på korrekt plass? (ja jeg vet det er vanskelig å ta feil, men det kan skje om du bommer på en pinne.
Digitalis Skrevet 1. august 2009 Forfatter Skrevet 1. august 2009 (endret) Joda har resatt 10 - 12 ganger. Alt er slik manualen sier det skal være. Jumperen er på pinne 1 og 2. Pcen er helt død dvs viftene starter og det grønne lyset på hovedkortet kommer på. Thats it! Ingen bilde uansett hvilket skjermkort jeg benytter. Har koblet fra alt annet men fremdeles ingen Bios. Endret 1. august 2009 av Digitalis
Spirre Skrevet 1. august 2009 Skrevet 1. august 2009 da får du bare prøve å la kortet stå helt uten strøm. hvor lenge er vanskelig å si, men prøv noen timer, eventuelt til i morra. ta ut alt av strømkabler og batteri.
Digitalis Skrevet 2. august 2009 Forfatter Skrevet 2. august 2009 Nå har maskinen stått uten strøm og batteri hele natten. Fremdeles ingen Bios å se. Nå går kortet på søppeldynga.
J@9 Skrevet 2. august 2009 Skrevet 2. august 2009 Kan være bios batteriet, prøv å bytte det om du har et annet
Chavalito Skrevet 3. august 2009 Skrevet 3. august 2009 (endret) Jeg har hatt mange Asus HK i ørten år og har resatt BIOS masse ganger, har aldri opplevd at BIOS dør på grunn av dette. Et skudd i blinde, har du mulighet til å prøve med en annen PSU før du slenger kortet på søppeldyngen er det noe å tenke på. At alle vifter går og det grønne 5V lyset lyser, begynner ikke at PSUen er i orden. Endret 3. august 2009 av Chavalito
Cubicle Dude Skrevet 3. august 2009 Skrevet 3. august 2009 Joda har resatt 10 - 12 ganger. Alt er slik manualen sier det skal være. Jumperen er på pinne 1 og 2. Pcen er helt død dvs viftene starter og det grønne lyset på hovedkortet kommer på. Thats it! Ingen bilde uansett hvilket skjermkort jeg benytter. Har koblet fra alt annet men fremdeles ingen Bios. Om du har et separat skjermkort på pc`en - Plukk ut dette å prøv og bruke det intregrerte om du har det på hovedkortet. Har du bilde under POST?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå