thai-mat Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 (endret) a) Nei. b) Ja, men bare sladdet. Usladdet bær være forbeholdt oss utenfor murene. c) Ja, usladdet også. d) Ja, men ikke seksualforbrytere. Usladdet. e) Ja, alle bør få. Usladdet. f) Ja, men ikke seksualforbrytere. Sladdet. g) Ja, alle bør få. Sladdet. h) Sladdet for seksualforbrytere, usladdet til resten. http://www.vg.no/nyheter/innenriks/artikkel.php?artid=541940 Går det ikke litt for langt? Fengslene blir mer og mer likt et hotell! Seksualforbrytere bør i hvert fall ikke få dette. Porno er for faen ingen menneskerett!!?? Med eller uten sladd...Får de internett i fengsel også, eller!?!? For en tulling denne fyren må være! Drepe to stykker, og så gå til Staten og syte om at han ikke får porno! Null respekt. Endret 22. mars 2009 av buskmannen
Lightningwolf Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 En person som er dømt for dobbeltdrap sutrer over at han ikke får seg noe? Klarer ikke helt å syns synd i ham. Er nesten så man burde rane noen mill bare på faen, gjemme pengene og ta 6 års ferie i fengsel mens man ser porno, spiller billiard og koser seg og nyter pengene når man kommer ut igjen. Fengsel er jo ikke straff lengre uansett.
Blåbær Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 I og med at det tillatelsen ikke er differensiert, så nei. Er nok av overgrepsmenn som sitter i fengsel, pornoen vil ikke gjøre dem noe godt.
e9 Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 høres helt greit ut.. det er jo ikke akkurat noe farlig at fanger kan se på usladdet porno? man burde heller se på sikkerheten i norske fengsler. at narkotika kan komme inn i fengslet så lett burde være en skam for norge..!
KS Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Porno i fengsel er helt okay. De slippes løs etterhvert, vil vi virkelige ha eks-fanger som er sultefora på sex den dagen de slipper ut?
thai-mat Skrevet 21. mars 2009 Forfatter Skrevet 21. mars 2009 I fengsel får man gratis kost og losji, gratis utdanning og nå også gratis porno! TV og internett også, eller? Faen ass, jeg tror jeg skal finne fram gunnern til far!
e9 Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Porno i fengsel er helt okay. De slippes løs etterhvert, vil vi virkelige ha eks-fanger som er sultefora på sex den dagen de slipper ut? akkurat det samme skulle jeg si, men fikk ikke formulert det like bra som deg så det ble noe annet! litt offtopic fra min side også, unnskyld for det men blir så frustrert! som sakt, la dem se på porno å få runket i fred istede for at dem skal drive og voldta hverandre å ødelegge hverandre mere en hva dem er fra før av.. eller når dem slipper ut begå en ny straffbar handling som blir kalt voldtekt:) dessuten, så dem ikke på porno før med sladder?? hva er forskjellen på ikke sensurert porno og sensurert porno? det er fortsatt porno?
MadnL Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Fengsel er vel strengt tatt ikke bare en straff, men en prevensjon() mot forbrytere for oss vanlige borgere? Fengsel bør være oppbevaring, og andre straffer bør gis.
thai-mat Skrevet 21. mars 2009 Forfatter Skrevet 21. mars 2009 hva er forskjellen på ikke sensurert porno og sensurert porno?det er fortsatt porno? Kjønnsorganer i bevegelse er ulovlig å vise på norsk TV, er det ikke slik?
Cyberfrog Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Loven har aldri sagt det (etter det jeg har hørt), men er gjerne blitt tolket slik.
e9 Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 (endret) hva er forskjellen på ikke sensurert porno og sensurert porno?det er fortsatt porno? Kjønnsorganer i bevegelse er ulovlig å vise på norsk TV, er det ikke slik? riktig nok er det ikke norske tv selskaper som eier de kanalen som sender de filmene? Endret 21. mars 2009 av e9
Hrodebert Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Får de internett i fengsel også, eller!?!? Svært mange har tilgang til dette på dagligbasis. Kanskje til og med noen brukere på forumet som tekster fra murene
e9 Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 (endret) I fengsel får man gratis kost og losji, gratis utdanning og nå også gratis porno! TV og internett også, eller? Faen ass, jeg tror jeg skal finne fram gunnern til far! jeg som trudde at utdanning i norge var nesten gratis for oss som ikke begår straffbare handlinger og står på examene våres? det er også gratis porno for oss som bor uten for muren. jeg tror det er lettere og være et "normalt" menneske en enn person som kommer rett ut fra fengselet.. de har det sykt vanskelig med å få jobb og et nytt liv etc! så tenkt deg godt om før du gjør noe dumt, det rammer ikke bare deg, men alle rundt deg! Endret 21. mars 2009 av e9
Captn Jack Yarr'ow ! Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Husker når jeg hadde Canal + og satte på norsk tekst på en av C+ kanalene etter 12 tiden så ble hele skjermen senurert med at det ikke var lov etter norsk lov bla bla. Men satte jeg på svensk tekst f.eks så forsvant den igjen .
Aiven Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Får de internett i fengsel også, eller!?!? Svært mange har tilgang til dette på dagligbasis. Kanskje til og med noen brukere på forumet som tekster fra murene Ånej, ånej, sensur sensur! Se filmen hos Youtube
Ccconker Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Jeg tipper forbrytere er slike som lever på trygd, og har ett dritthus uten durs. (mulig jeg tar feil der). Dei blir jo nermest til at de vil i fengsel. Hvem vil ikke være på et sted hvor du får hele pakka med oppårdnet frokost, middag og kveldsmat? - tv og gode stoler? gratis durs? porno??? Ifølge meg burde fengsel vært som i donald.
Hrodebert Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 (endret) For meg er dette ett fett. Men jeg ser selvsagt paradokset med tanke på en voldtektsforbryter eller pedofil. Å Ccconker, fantastisk innlegg Endret 21. mars 2009 av roberteh
Sponis Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Å berøve innsatte for alle mulige goder gagner ingen. Tror dere virkelig det er mer rehabiliterende for en fange å bli fratatt mulighet til utdanning eller nektet å se på porno? Mennesker er svake og lett påvirkelige skapninger som under gale omstendingheter kan gjøre de værste ting. Det gjelder oss alle. Jobben vår bør være å finne ut hvorfor enkelte mennesker gjør som de gjør, og forhindre at de gjør det igjen. Som sagt tror jeg ikke det å frata de innsatte alt av goder å prøve å gjøre hverdagen deres så jævlig som mulig har noe for seg. Det som oser ut av dere er en barbarisk trang til å sette seg selv over de menneskene som har begått forbrytelser.
Sponis Skrevet 21. mars 2009 Skrevet 21. mars 2009 Jeg tipper forbrytere er slike som lever på trygd, og har ett dritthus uten durs. (mulig jeg tar feil der). Dei blir jo nermest til at de vil i fengsel. Hvem vil ikke være på et sted hvor du får hele pakka med oppårdnet frokost, middag og kveldsmat? - tv og gode stoler? gratis durs? porno??? Ifølge meg burde fengsel vært som i donald. Folk flest vil ikke være på et slik sted fordi folk flest ikke ønsker å gi opp friheten sin og tilbringe storparten av livet sin alene i et lite rom, uten kontakt med de som står dem nær. Viss du tror tv og gode stoler er nok til å gi mening i et liv har du et ganske forskrudd syn på livet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå