fredderen Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 (endret) Landskap once again, en eksponering - derav titelen Alt i ett. Ønsker kritikk på komponering osv. EXIF f/9 iso 100 1/25 sek. Endret 14. mars 2009 av fredderen
Bango Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 Er ikke så flink med dette, men det bildet ga meg en litt nasjonalromantisk følelse, det er norge sant? Likte det veldig bra!
fredderen Skrevet 10. mars 2009 Forfatter Skrevet 10. mars 2009 Er ikke så flink med dette, men det bildet ga meg en litt nasjonalromantisk følelse, det er norge sant?Likte det veldig bra! Ja, det er faktisk på vestlandet. Var i vestlandstraktene Hans Gude fant sin inspirasjon, så det er godt mulig det er grunnen til at du synes det er Nasjonalromantisk. Takker for kritikken!
k.n.b Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 Landskap once again, en eksponering - derav titelen Alt i ett. Hmm, og det betyr at alt er HDR hvis ikke noe annet er opplyst? Jeg vil ikke si dette var det mest spennende landskapet jeg har sett, men dokumentasjonen av det var bra. Du har også fått det skarpt fra forgrunnen av. Har du benyttet deg av hyperfokalsetting, eller holdt det med blenderen? Veldig bra dybdefølelse, siden den steinen i forgrunnen er skarp, og du har flere elementer innover som supplerer. I og for seg OK at du nesten er på høyde med skyene, dermed bidrar også disse til dybdefølelesen. Så med hensyn til komposisjonen har jeg faktisk ikke noe spesielt å utsette, selv om det kan synes at horisonten heller litt mot høyre. Fargemessig ser det litt blast ut, antakelig pga dis. Himmelen bak skyene er heller ikke særlig blå, muligens pga samme årsak. Men bildet er allikevel ganske pent å se på, og utsikten er jo vid.
Ratleto Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 Pent bilde. Fungerte veldig bra at du er så høyt. Men som han over sier, så er det litt blasst. Prøv å spreke opp fargene litt, uten å gjøre dem unaturlige.
fredderen Skrevet 10. mars 2009 Forfatter Skrevet 10. mars 2009 Landskap once again, en eksponering - derav titelen Alt i ett. Hmm, og det betyr at alt er HDR hvis ikke noe annet er opplyst? Jeg vil ikke si dette var det mest spennende landskapet jeg har sett, men dokumentasjonen av det var bra. Du har også fått det skarpt fra forgrunnen av. Har du benyttet deg av hyperfokalsetting, eller holdt det med blenderen? Veldig bra dybdefølelse, siden den steinen i forgrunnen er skarp, og du har flere elementer innover som supplerer. I og for seg OK at du nesten er på høyde med skyene, dermed bidrar også disse til dybdefølelesen. Så med hensyn til komposisjonen har jeg faktisk ikke noe spesielt å utsette, selv om det kan synes at horisonten heller litt mot høyre. Fargemessig ser det litt blast ut, antakelig pga dis. Himmelen bak skyene er heller ikke særlig blå, muligens pga samme årsak. Men bildet er allikevel ganske pent å se på, og utsikten er jo vid. Det kan jo se ut som et HDR, men det er det altså ikke. For å få det skarpt har jeg brukt NDX8 filter og det hold med blender. Grunnen til at himmelen ser litt blass og fargeløs ut er nok på grunn av GND i Photoshop Raw Editor. Takker for utfyllende kritikk!
fredderen Skrevet 10. mars 2009 Forfatter Skrevet 10. mars 2009 (endret) Litt mer sprudlende farger og en rett horisont var på sin plass. Endret 10. mars 2009 av fredderen
Ghazaa Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 Graderingsfilteret er jo VELDIG tydelig da... Ville dratt det ned tallfall 2-3 cm. Ellers flott bilde!
chrissn Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 dream land veldig kul komposisjon, og fantastisk lys
Garanti Skrevet 10. mars 2009 Skrevet 10. mars 2009 Likte dette godt, lyset er fint, veldig nasjonalromantisk stemning som det ble nevnt. Kunne godt tenkt meg en tutorial på teknikken om du ikke har noe i mot det!
nemox87 Skrevet 11. mars 2009 Skrevet 11. mars 2009 Syns det var fint jeg.. Tror (visst det var omtrent uendret vær resten av dagen) at det hadde vært enda fetere visst du hadde ventet til solnedgang.
nbmofo Skrevet 11. mars 2009 Skrevet 11. mars 2009 lurer på om du kunne forbedret det ved å gå litt lengre frem til høyre for å få den haugen mer tydelig som forgrunn. Ellers ble skyene veldig brune på versjon 2
odh Skrevet 12. mars 2009 Skrevet 12. mars 2009 Jeg likte komposisjonen. Særlig de tre haugene man ser innover fra høyre side. Forgrunnen ser frisk og fin ut på min skjerm, mens resten av bildet er noe blasst som det sier. Fargen på himmelig virker litt rar, men det kan jo bare være min skjerm siden ingen andre har kommentert det.
odn Skrevet 12. mars 2009 Skrevet 12. mars 2009 Bildet fungere veldig fint Synes orginalen var best jeg.
fredderen Skrevet 12. mars 2009 Forfatter Skrevet 12. mars 2009 Guide til de som måtte ønske det. Takker for all respons på bildet.
telealf Skrevet 13. mars 2009 Skrevet 13. mars 2009 (endret) WoW, selv om jeg er litt sent ute må jeg si at jeg likte orginalen. Fordi; det er et i utgangspunktet ikke-så-spennende-landskap (beklager, mnin subjektive mening) som gjøres spennende. Skyene tårner over meg slik at jeg nesten må dukke og gir en fin dybde. Kritikk; ening med Ghazaa. Litt hard bruk av gradering slik at jeg synes skyene og himmel er vel mørke. Til gjengjeld gjør vel dette dybdeskarphet? Litt for mye og kjedelig forgrunn? Men dersom man kutter denne må man vel kutte bort noe av skyene også for å få samme forhold land/himmel, så allt i allt er dette vel beste utsnitt? Endret 13. mars 2009 av telealf
Larsenio Skrevet 13. mars 2009 Skrevet 13. mars 2009 Likte bildet godt. Det er skarpt, fint og har et flott landskap! Får en fin suggerende følelse av dybdeskarpheten her og det ser varmt og "vårete" ut Bra jobba!
Matsemann Skrevet 13. mars 2009 Skrevet 13. mars 2009 Utrolig digg bilde. Hvordan skyene svever over, og man ser vannet langt bak. Har du større oppløsninger? Vil ha som bakgrunn på ene skjermen min om du synes det er greit.
fredderen Skrevet 14. mars 2009 Forfatter Skrevet 14. mars 2009 Har desverre ikke større oppløsning akkurat nå. Skal se om jeg kan ordne det
jimdidr Skrevet 14. mars 2009 Skrevet 14. mars 2009 Hva med å få opp en EXIF til dette bildet? Likte originalen veldig god, minner meg om en askeladden historie. Sprudleversjonen var for mye, litt slitsom å se på. Mine personlige mening, but don't starta religion or nothing.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå