Gå til innhold

Dette er en mobiltelefon


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

må si jeg foretrekker å ha fasttelefon på plass, siden denne (kan) drives av strøm via telefonnettet.

 

en mobilbasert løsning må enten ha batteri eller direkte strøm, noe som kan være ett problem om en har lengre tids strømstans (eller minster strømmen i det en skal sette en nær død mobil på lading).

 

er samme grunnen til at jeg ikke har helt sansen for ip-telefon.

Ufattelig teit, mulig noen faller for denne, men jeg kan virkelig ikke se noen som helst nytte i den. Det ser bare ut til å være en mobil med reduserte egenskaper pakket inn i en stor og klumpete boks.

 

Jeg har en mobiltelefon liggende på kontorpulten, den tar myye mindre plass, jeg slipper en stor boks som henger i andre enden av telefonrøret, jeg fortsette samtalen mens jeg går til kaffeautomaten uten å bruke begge hender, osv.

Det kan nok også være god vits i for de som har angst for strålingen fra mobilene. At de ikke har mobilen tett opp i hodet kan berolige dem. Jeg likte dette konseptet jeg, og vurderer om jeg ser bruken i det. Mye mer praktisk med et stort rør som dette når mora mi ringer og setter i gang. Varer sjelden under en time, det. Da kan man bare klemme det fast mellom hake og bryst og taste videre. Handsfree er ikke aktuelt, i alle fall ikke om jeg skal dømme på den jeg har. Det er en forholdsvis ny sak som jeg må sitte å skrike i for at folk skal høre hva jeg sier. Ikke vits.

Uansett blir det vel linjeleie på 60kr når man har bredbånd?

 

Og med slike telefoner, kan man ikke ta telefonen fra rundt i hele huset.

 

Dersom man har bredbånd gjennom tv-nettet trenger man vel ikke å betale det?

 

Den har vanlig analog utgang, så du kan koble en trådløs telefon til.

  • 2 år senere...
×
×
  • Opprett ny...