Gå til innhold

Datata

Medlemmer
  • Innlegg

    314
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

4 391 profilvisninger

Datata sine prestasjoner

57

Nettsamfunnsomdømme

  1. Hm, har ikke lagt til noen utvidelser som jeg husker, men de kan kanskje lagt seg til selv?
  2. Men det har fungert før i «vanlig» visning. Men det er kanskje en måneds tid siden jeg besøkte nettstedet sist.
  3. Etter omstart: samme feilmelding. 🫤
  4. I dag da jeg skulle åpne felleskjopet.no, fikk jeg temmelig overraskende følgende beskjed: The request is blocked. Jeg bruker iPad og Safari, og da jeg gikk inn på privat visning, fungerte alt som normalt. Noen som kan forklare dette?
  5. På den møbelfabrikken som laget sofaen, men sannsynligheten for at du får tak i trekk er vel nærmest lik null, dvs at det er utgått, det er ikke lenge de lager de samme modellene. Men det finnes de som lager sånt på bestilling, det kan være en mulighet. Skal tro om de kaller seg «møbeltapetserere»?
  6. Inside - Jethro Tull (fra boksen Still Living in the Past utgitt juli 2025)
  7. Still living in the Past - Jethro Tull.
  8. How we Love med Luminati Suns
  9. Men den platespilleren jeg la ut bilde av er til salgs for 400 kr på finn.no.
  10. Jeg mekker også, reparerer selv! 😉
  11. Jeg kjøpte en flishugger/kompostkvern hos et Eik landbrukssenter et sted i Midt-Norge i juni for fire år siden. Maskinen har åtte års garanti. Da jeg skulle ta den i bruk andre året hadde maskinen fått en underlig feil: av/på-bryteren levde plutselig sitt eget liv, noen ganger fungerte den, andre ganger ikke. Maskinen ble brakt tilbake til forretningen der jeg kjøpte den. Jeg forklarte mekanikeren grundig hva som feilte og viste det praktisk. Etter en 14 dagers tid stakk jeg innom for å høre hvordan det gikk. Mekanikeren fortalte at han «ventet på noe fra Italia», som han uttrykte det. Jeg har fulgt opp firmaet jevnlig, men denne kompostkvernen står fortsatt hos Eik landbrukssenter til reparasjon! Jeg har ikke fått den tilbake! Sist jeg snakket med dem fikk jeg til beskjed at de «kunne ha gjort en bedre jobb» med maskinen! Om det var ment som en unnskyldning vet jeg ikke. Nå har jeg gått grundig lei! Nå har jeg til hensikt å la affære! Har ikke tenkt å spare på kruttet! Kanskje politianmelde. Men jeg er usikker på hvordan jeg skal gripe det an. Hva har firmaet gjort seg skyld i? Svindel, bedrageri, underslag eller tyveri? Det hører med til historien at maskinen er av tysk fabrikat, produsert i Kina. Og om mekanikeren hadde gått til fots til Italia og tilbake igjen burde han ha vært tilbake nå!
  12. Nostalgiker. «I am living in the past.» 😉
  13. Joda, er klar over det.
  14. Det har jeg besøkt, men kan jo gi dem en sjanse til.
  15. Det har litt å gjøre med min skepsis til søkemotorer, de samler jo opplysninger om meg som de kan bruke mot meg!
×
×
  • Opprett ny...