Min venn er engelsk fra England han skrev dette på discord.
Oversetter fra Engelsk til norsk.
Da kan dere si dere enig eller ikke også i samme tingen han tenker.
Notat:
Tidligere denne måneden annonserte Discord at de ville innføre en policy for aldersbekreftelse. Plattformen møtte noen innledende bekymringer fra brukere om å utlevere sine ID-er og personopplysninger, spesielt gitt hvor dårlig lignende policyer har vært andre steder.
Discord kunngjorde i dag at de vil utsette og gjøre noen endringer i planene sine som svar på den pågående motreaksjonen.
Den første endringen er at Discord utsetter den globale utrullingen av sine aldersbekreftelsesplaner til andre halvdel av 2026.
Selskapet bemerket at de ville oppfylle sine juridiske forpliktelser på steder der de eksisterer, sannsynligvis i de landene som har nasjonale lover som krever beskyttelse for yngre brukere.
Men de vil ikke starte den globale utrullingen før de har gjort noen endringer i tilbudene. Discord vil tilby flere alternativer til hvordan brukere kan bekrefte alderen sin, inkludert bekreftelse med kredittkort. Det skal tillate folk å få tilgang til aldersbegrenset innhold uten å dele en ID eller utføre en ansiktsskanning.
«Hvis du er blant de under 10 prosentene av brukerne som trenger å bekrefte, gir vi deg alternativer som bare forteller oss alderen din og aldri identiteten din», ifølge et blogginnlegg kreditert til medgründer og teknologidirektør Stanislav Vishnevskiy.
Selskapet lover også mer åpenhet om leverandørene sine for disse bekreftelsestjenestene og deres praksis. Discord sa at de ikke vil samarbeide med noen partnere for ansiktsskanninger med mindre testene utføres fullstendig på enheten. Blogginnlegget bemerket at Persona, en av de vanligste leverandørene av tjenester for estimering av ansiktsalder, ikke oppfyller denne standarden, og Discord har valgt å ikke samarbeide med merkevaren.
Til slutt bygger Discord også et nytt alternativ for spoilerkanaler, slik at servere med utvalgte aldersbegrensede kanaler ikke trenger å kreve at alle medlemmer bekrefter alderen sin.
De vil også publisere en teknisk forklaring på sine egne automatiske aldersbestemmelsessystemer.
[08:40]Onsdag 25. februar Det er ironisk at jeg prøvde å stenge denne serveren helt, men måtte gi dem legitimasjon med bilde og detaljer, så nei takk.
[08:42]Onsdag 25. februar Jeg tror jeg venter i tilfelle de snur seg og begynner å behandle folk med mer respekt.