Gå til innhold

Iterion

Medlemmer
  • Innlegg

    1 688
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

1 følger

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

5 117 profilvisninger

Iterion sine prestasjoner

1,1k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Ser for meg at denne situasjonen kommer til å eskalere noe voldsomt de neste dagene/ukene. At USA og Israel tok ut Khamenei så kjapt og «enkelt», sier vel litt om hvor god etterretning de har. Og jo mer og hardere Iran prøver å svare, jo mer kommer nok USA og Israel til å straffe de. De kommer garantert til å komme med flere hevnangrep fremover nå, men det er en krig og situasjon Iran umulig kommer til å komme godt ut av.
  2. Jeg er en av de som ble fullstendig avhengig av Pokemon. Det var et så fantastisk bra spill. Husker jeg maxa ut en haug av Pokemon for å komme meg gjennom samtlige turninger i spillet. Moro å se tilbake på nå hehe. Lurer nesten på om den gamle gameboyen fortsatt funker 😋
  3. Ikke sant, høres jo temmelig likt ut med det som skjer med min. Skal ut sjekke videoen, men tror kanskje ikke det er så lurt av meg å prøve på en «quickfix» her. De har allerede hatt flere Hyundai-teknikere til å se på bilen uten å klare å fikse problemet så ja…
  4. Tja de hevder det ikke er noe ICCU-relatert, men jeg tror fortsatt det må være noe med den eller en alvorlig software feil. Noe gjør jo at 12V plutselig tømmes mens den står parkert. Det skal jo ikke skje. Er akkurat som at bilen ikke får det med seg og tror at alt er som det skal, før den brått er død.
  5. Sistnevnte, 12V batteriet er helt dødt når jeg skal ut å starte bilen. Så kommer meg kun inn i bilen med nøkkel i nøkkelhull og får så start på den igjen med booster.
  6. Godt å høre. Jeg har vært tålmodig og gitt de mange sjanser nå. 12V er allerede bytta så ja, noe er i hvert fall ubrukelig. Men det er nok mer enn kun 12V mtp det er helt nytt. Er rart det skjer såpass sporadisk og plutselig da. Er noe som ikke stemmer med denne bilen, det er nå helt sikkert. Men sikkert ikke lett å klare å lokalisere en slik feil som kun dukker opp sporadisk.
  7. Usikker på hvor mange forsøk de har hatt til nå, men begynner å bli mange..uten at de har klart å lokalisere feilen og skylder på både det ene og det andre. Men nei, de hevder det ikke er ICCU relatert. Vært flere forskjellige hypoteser de har kommet med til nå og ingen av de har stemt. Nå heller de mot en slags sw-bug relatert til forvaming og planlegging av lading. Jeg er mildt sagt skeptisk. Hadde jeg ikke investert i en 12V-booster(som jeg har gjort), måtte jeg ha ringt veihjelp for xx gang. Ganske så ville(lattterlige?) retningslinjer importøren kommer med der gitt! 😂
  8. Jeg er i en forholdsvis kjip situasjon med min nye bil(Ioniq 5) jeg kjøpte for ikke mange mnd siden. Har et pågående problem med en elbil som plutselig dør ut av det blå, og det har skjedd snart et dusin ganger. Den starter med en gang med jumpbooster og ingen feilmeldinger dukker opp. Bilen har vært på service, bytta av 12V og whatnot. De har og hatt den inne en god stund uten at de har klart å reprodusere feilen, og det har nå skjedd igjen etter jeg har fått bilen tilbake. Hva tenker dere om denne situasjonen?
  9. Hold on, skal se om jeg klarer å finne den igjen. Isåfall så oppdaterer jeg denne meldingen med linken.
  10. Ikke sant..det gjør ikke tingene bedre akkurat nei. Synes jeg leste at de hadde hatt sex en eller flere ganger før 2018 også? Stod i en eller annen nettavis i dag. Mye å følge med på både med MBH rettssaken og dramaet rundt moren hans..
  11. Jo hun er vel 40 nå så det stemmer nok isåfall. Om det er hun har jeg ingen aning om da. Ja leste det jeg også. Og mesteparten av dette skjedde på Skaugum av all steder? Vilt å tenke på isåfall. Får en jo til å undre litt. Nei, kan ha vært venner av han også, men kan jo hende han har filmet en del av det selv. Vanskelig å si. Du har det altså? Skal man tjene penger på sånt blir det jo gjerne lagt ut til salgs på en OF-konto e.l.. Skeptisk til de krokodilletårene selv. Det tror nok jeg også. Sexen på do husket hun jo og var med på virker det som. Så er spørsmålet hva som skjedde etter dette da.
  12. Mye av det egentlig. Hun gir jo nærmest komplimenter til mannen og sier ingenting negativt om han. Spørsmålet er vel om noe skjedde etter de hadde seg på badet der noen sekunder før hun stoppa det og de gikk tilbake til festen. Hun nevnte jo på at hun hadde drukket mye den kvelden og ikke huska alt. Kan nok ikke være lett å huske alt for hun heller dersom hu var kanon og det skjedde i 2018 . Så kan fort bli avgjørende om det er noen videobevis fra noen ulovlige handlinger gjort av MBH her virker det som. Men er fortsatt en tidlig startfase av rettssaken, blir spennende å følge med videre. Virker som MBH muligens har overgått den ville fortiden til mora hans..
  13. Er nok vanskelig å forestille seg hvordan denne unge mannen lever og hva som har skjedd de årene MBH har bodd på Skaugum. Stedet er jo godt beskytta av Garden og han kan bruke det akkurat som han vil. Hard festing, dop, nach og sex er vel noen av stikkordene her. Må si jeg stusser over en del av forklaringen til kvinnen som forklarte seg i dag. Også interessant at det er politet og ikke hun selv som har anmeldt MBH i dette tilfellet.
  14. Iterion

    Elbil-tråden

    Tesla sitt LFP batteri er jo ikke av noen dårlig kvalitet, ei heller batteristyringa, varmepumpe/effektivitet og batteriteknologien deres. Men at LFP batterier sliter mer i kulda enn NMC batterier, er det jo ingen tvil om. Bare søk det opp. Setter du en Tesla Model 3 på LFP batteri og en på NMC batteri, så hadde man merket det ganske så klart. LFP batteriene mister gjerne 40% av rekkevidden eller mer ved -20C. Det er mye! Det er noen fordeler med LPF batterier men mange ulemper også, da spesielt i kulda.. Kilde: Lifepo4 battery. Hele artikkelen kan leses her
  15. Iterion

    Elbil-tråden

    Nettopp 😄 Da bør du ikke vurdere å prøvekjøre en I4M50 eller Ioniq 5 N-Line, blir en nedtur å sette seg i Teslaen igjen da for å si det sånn. Kan skrive under på det 😆 Forventer så klart litt mer også mtp de koster begge en god del mer. Tja, spørs om Tesla i det hele kommer med noen nye biler da, utenom robottaxiene sine. Prøv heller noe nytt. Har hatt nye Model 3 som leiebil en periode og var ikke spesielt imponert over den heller. Bedre enn 2021 modellen så klart, men ikke noen «insane» forskjell.
×
×
  • Opprett ny...