Gå til innhold

SilverShaded

Medlemmer
  • Innlegg

    2 171
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

SilverShaded vant dagen sist 26. april

SilverShaded hadde mest likt innhold!

Profile Information

  • Kjønn
    Kvinne

Nylige profilbesøk

4 692 profilvisninger

SilverShaded sine prestasjoner

4,9k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Et noe panikk-artet utspill fra DT. Flere land (Sveits, Spania) har allerede kansellert, og det ser dårlig ut for den planlagte økningen i våpensalg som er stipulert i Project2025. I tillegg er det krise i landbruket...tusener tonn med mais sitter i kontainere i amerikanske havner og har ingen kjøpere. Salget av amerikansk soya har falt til nær null. Amerikanske grønnsaker selger ikke. Kjøperne har stille og rolig latt være å fornye ordre og begynt å handle fra f.eks Brasil. Ustabiliteten og den politiske uroen i dagens USA vil de ikke handle med. Hvis DT ikke går inn og redder bøndene, blir konsekvensene enorme for en viktig del av amerikansk økonomi når jorene ikke blir sådd til neste år.
  2. Signalet er at hat besvarer med ti ganger mer hat, og ultimat hevn.
  3. Godt eksempel på bakgrunnen for at mange ikke klarer å grine offentlig for at CK ble skutt. Et annet poeng, som til dels har vært nevnt før, er at det er en forskjell mellom å si at man forstår hvorfor drapet skjedde og/eller ikke sørger over det, og å hylle drapet. Det er en stor forskjell, og den har hatt en tendens til å bli oversett i denne tråden.
  4. Jeg skjønner at dette er hån...er det virkelig nødvendig å hardne debatten ytterligere ? Hva EK sa eller kommer til å si er selvsagt opp til henne, men at det ligger en tynt fordekket trussel der kan det ikke være tvil om. Talen fremstår veldig 'vi' (bevegelsen) og lite 'jeg'.
  5. det er litt merkelig...ser ut som man kjapt har bestemt at dett ikke er noe kriminelt med i bildet. Er det virkelig tilfeldig at to mennesker finnes hengt akkurat nå ? At folk gjør selvmord ved å henge seg offentlig er da ikke veldig vanlig, og symbolikken bak henging i et tre er ikke til å komme forbi.
  6. ..og Horst Wessel, et forslummet SA-medlem, som ble skutt av politiske motstandere (antatt), og opphøyd til nazi-partiets store martyr, og sangen om ham (Horst-Wessel lied) ble partiets 'nasjonalsang'. CK er på god vei mot martyr-status...utrolig beleilig for MAGA.
  7. Charlie Kirk's død blir for USA's ledere en krysning av hva riksdagsbrannen og Horst Wessel's død var for nazistene. M.a.o en hendelse som gripes med begge hender og melkes til siste dråpe i den hensikt å sikre og utvide egen makt og kvitte seg med motstandere. I en sak der man fordømmer hatet som førte til drapet, ramper man opp hatet tifold. Det er kvalmt å være vitne til.
  8. Slike lister er på vei til å bli en stueren form for angiveri. Som når TPUS sin webside har en funksjon der student-medlemmer kan rapportere lærere som uttrykker "gale" meninger. Og så kan man jo spørre om dette gjelder like mye uansett hvilken politisk side man tilhører, altså er det like 'farlig' å mene noe "kontroversielt" offentlig hvis det treffer noen godt utpå venstresiden ? Det opplagte resultatet er at man begynner å holde kontroversielle meninger for seg selv eller i en snever krets av likesinnede. Om dette er så mye bedre er jeg ikke sikker på, siden det vil føre til en skjult radikal bevegelse som man ikke har oversikt over og som kan føre til eksplosjoner lenger frem i tid.
  9. Er det mulig å sitte på mainstream TV og si noe sånt uten konsekvenser? Dette er ikke Holocaust, men Aktion T4 som pågikk fra 1939, altså før Holocaust.
  10. Man bør heller ikke glemme at han omfavnet og spredte stop-the-steal-løgnen, som jo var opptakten tol 6.januar. Folk som støtter åpenbare løgner får ingen sympati fra meg. Imidlertid støtter jeg heller ikke dem som mener at folk som CK bør forfølges/drepes/skytes.
  11. Tror det er slik at hvis du klarer å få noen innenfor døra, er det lettere å "omvende" dem. Samme som skjer i det du benevner som 'enkelte kristne menigheter'. Flere av dem får derfor dør-til-dør og prøver å få folk i tale, ikke så ulikt CK. Jeg hadde akkurat to av dem her hos meg, og hadde en meget interessant samtale med dem hvor jeg møtte deres argumenter ett etter ett og utdypet der det trengtes. Så slik sett kunne det vært interessant å ha en samtale med CK.
  12. Sant nok. For meg, som stadig ble tvunget til å ta side for en av mine foreldre mot den andre, har det ført til et stort fokus på ord, hva de betyr og hva de bør/ikke bør brukes til. Det har blitt til et objektivitets-behov hvor jeg stadig veier fakta og utsagn opp mot hverandre nærmest automatisk. Påvirkning...definitivt, noe jeg ikke skjønte før jeg ble voksen.
  13. Jeg vokste opp i akkurat samme vilkår som deg, og ble brukt som en slags 'vektskål' mellom mor og far...som f.eks "er ikke du enig med meg?" Men jeg har et annerledes syn på abort enn deg.
  14. Det er en stor vesensforskjell på å ubedt stikke sine egoistiske fingre i andre lands pai, og å oppfylle sine NATO-forpliktelser.
  15. Det 'morsomme' her er at Trump, som har utbasunert at USA skal være helt merittbasert, har fylt opp sin indre krets med folk som slett ikke har fått jobbene sine basert på kompetanse/meritter. Der er det bare nesegrus støtte og lojalitet som teller. YES-men only.
×
×
  • Opprett ny...