Så det er ikke kunstnerene som bør bestemme alikevel? Det er deg?
Art Director er ikke personen som "ser igjennom" dette. Han er mye mer. Han er personen som styrer hva artistene lager, for den artistiske visjonen med spillet er hans.
"Lag dette sånn og sånn. Nei ikke sånn du lagde nå, mer sånn. Nei, denne kan vi ikke bruke. Se på mood bordet vårt, se på disse skissene. Du må gjøre mye mer sånn og sånn. Ellers passer det ikke visjonen." osv.
Jeg er helt sikker på at du forstår dette, men du vil ikke vedkjenne deg det, for du er avhengig av å flytte målet, for å kunne argumentere for at dette bryter med den artistiske visjonen. For du har en agenda, du har bestemt deg for å hate dette uansett hvor bra det blir, og uavhengig av om utviklerene vil ha det sånn eller ikke.