Gå til innhold

Comma Chameleon

Medlemmer
  • Innlegg

    16 071
  • Ble med

  • Dager vunnet

    5

Comma Chameleon vant dagen sist 11. oktober 2019

Comma Chameleon hadde mest likt innhold!

Profile Information

  • Kjønn
    Ikke oppgitt

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Comma Chameleon sine prestasjoner

12,8k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Er dette et reelt stort problem eller er det kun enda et ramaskrik som fører til at folk vil kutte i helsetilbudet vårt, for noe som gjelder en forsvinnende liten del av samfunnet?
  2. Det er vanskelig det uavhengig om det er digitalt eller fysisk, uansett konsoll eller PC. I dagens markedet må man nesten se på det som å kjøpe en lisens, selv om du sitter på noe fysisk i tillegg. Veldig få spill, prosentmessig, som kan fungere normalt etter at utviklerene gir opp spillet. Med mindre "Stop Killing Games" og andre slår igjennom og faktisk gir gamere litt rettigheter igjen, men det er nok en god stund til.
  3. Ble et gjensyn med Burn After Reading. Fortsatt like fantastisk 17 år etter.
  4. Hadde vært morsomt om han gikk til Cadillac, kanskje sammen med Bottas. Men tviler på at Cadillac vil starte inngangen i F1 med en kontrovers. Tenker Alpine er mer sannsynlig. Passer nok fint sammen med Briatore 😛. Er jo mulig det kommer ut mer informasjon rundt Horner som gjør at han blir mindre attraktiv også. Føler ikke at vi vet nok rundt saken enda.
  5. Det er (en kvalifisert) vill gjetning ja, fordi vet ikke hvilken form AGI vil ta (hardware/software) hvis vi kan oppnå det i det hele tatt. Jeg har troen på at vi kan komme oss dit nå som så mange store firmaer jobber mot det, men det er ingen garanti at vi kan se det i vår levetid. Jeg så igjennom de spørsmålene jeg syntes var mest relevant/interessant, fint med chapters på YT. Nå bruker jeg en tolkning der AGI er noe som kan "leve" i form av at den forbedrer seg selv og lærer underveis, og kan bli eksponensielt dyktigere og raskere. Ellers er det ikke intelligens på nivå med en høne engang. Noen har andre svakere definisjoner av AGI, men de er ikke relevante fordi de vil ikke være en trussel og mer laget for investorer. Har ikke noe å si hvor kraftig en LLM blir, den er ikke en trussel for oss og tar heller ikke jobbene våre. LLM-er er ikke intelligens.
  6. Ref videoen over. Det er jo bare vill gjetning. Faktisk AGI er bare en teori fortsatt. Det meste populære innen AI må, LLMer, er kategorisk noe helt annet enn hva AGI er. Det mangler viktige biter, som å kunne lære og forbedre seg selv. Selv om ChatGPT er en fin autocomplete så vil den aldri bli smartere enn oss, fordi det ikke er faktisk intelligens. Om de skulle løse de bitene og vi faktisk får AGI er det også umulig å spå hvilke yrker som beholdes. Noen sier rørlegger, men en AGI kombinert med roboter vil kunne erstatte det også helt fint.
  7. Noe av hovedjobben til Horner er jo nettopp det å ha de riktige folkene i laget. Så det at de har mistet såpass mange reflekterer jo direkte på jobben Horner har gjort. Tror nok skandalen rundt Horner gjorde det vanskeligere å holde på folk, men han kjempet hardt for å bli værende selv og prøve å snu det. Horner er en knalldyktig fyr og en av de største F1 TP/CEO gjennom historien. Alt fra skandalen og fram til nå blir nok å være en. --- Når det gjelder hvorfor han fikk sparken så tipper jeg enten. 1. Krav fra Verstappen-siden for å bli værende (Kanskje mest Jos og Marko). 2. Red Bull er redde for å miste Verstappen og gjør det for å please han i et desperat forsøk på å holde fast på han. 3. Verstappen blir å dra og det å sparke Horner er en konsekvens av å ha mistet Verstappen i tillegg til det andre personellet. På den ene siden føler jeg det gir lite mening å sparke Horner hvis de allerede har mistet Max. Hvorfor miste begge stjernene kontra kun den ene. På den andre siden kan de enten ha mistet troen på Horner eller tror de blir å slite med å holde på annet personell på grunn av Horner. Håper vi får litt mer info etterhvert. Bruker jo å lekkes. Jeg håper Max bytter team. Det hadde gjort ting mye mer spennende. Både for å se hvordan Max leverer hos et annet team, men også alle de andre som kanskje må bytte team på grunn av Max. Stol-leken all over again.
  8. Hadde vært fint det! Mulig litt kontroversiell mening fra min side, men jeg synes ikke GT7 har hatt så bra grafikk som folk skal ha det til. Om de med neste spill kan pushe grensene litt på PS5 Pro og PC så hadde det vært kult.
  9. I Gran Turismo 7 kjører man trege biler bra lenge da. Ikke like mye fokus på oppgradering og mer på samling, men det gikk sykt sakte lenge. Og sertifikater og tester har de fortsatt. Forza og GT7 er gode spill, men merker at jeg foretrekker enten F1 eller andre spill. Fartsfølelsen og spenningen mangler. Mer morro å kjøre bil i GTA 5 enn Forza og GT7 til tider.
  10. 5 sekunder kunne fint vært strengt nok, men ingen straff hadde også vært feil synes jeg. Det var over grensen. 10 sekunder var vel det Max fikk får å kjøre i George Russell med vilje her om dagen, så det sier vel litt.
  11. Isolert sett, ja. I kontekst av det rundt, nei. Han hadde selvfølgelig ikke fått straffen om han var alene på strekken. Nedbremsingen var et problem her, men det må ikke alltid være det.
  12. Kjipt at han fikk et jævla lego-trofe da og ikke et ordentlig ett 😂
  13. Huuulkenbeeeerg!! Endelig podium. Fantastisk løp. Mye drama. Mye bra racing. Elsker Silverstone.
  14. Nintendo løser det med å kun lansere barnespill. Ingen politiske valg å ta i Mario Kart og liknende.
  15. Jeg hadde kun godtatt 5 dager på kontoret om jeg faktisk fikk et eget kontor. Åpent kontorlandskap 5 dager i uken vil drepe produktiviteten min. Jeg synes 2 dager på kontoret i uka er fint, der man kan være der oftere frivillig. Blir jeg tvunget til mer enn det så begynner jeg å stusse på hva de driver med. Hadde håpet det ble mer normalt med felles kontorer. Der man i stedet for å leie store lokaler, så kan man booke områder og heller dele bygget med andre bedrifter. Garantert mye lokaler rundt om i Oslo som ofte står nesten tomme og heller kunne vært boliger. Men bedrifter føler vel seg mer viktige hvis de har helt egne lokaler eller noe.
×
×
  • Opprett ny...