Eplefrosk Skrevet 13. juli 2008 Skrevet 13. juli 2008 (endret) Er på utkikk etter noen nye spill å spille à la Monkey island, Den lengste reisen/Drømmefall Noen som har noen spill av denne typen å anbefale? Endret 14. juli 2008 av Eplefrosk
rulleguru Skrevet 13. juli 2008 Skrevet 13. juli 2008 Finnes ikke så mange nye slike spill som er veldig bra, men har du ikke spillt Grim Fandango er det et spill du MÅ spille.
Eplefrosk Skrevet 13. juli 2008 Forfatter Skrevet 13. juli 2008 Trenger ikke å være nye så lenge de er nye for meg Grim fandango har jeg faktisk, men får ikke spilt det. Er et eller annet med grafikkinnstillingene tror jeg. Grafikken er iallefall så dårlig at det er for plagsomt til å gidde å spille. Bare en masse hakk i bildene. Aner ikke hvordan jeg får fikset på det heller.
radiohodet Skrevet 14. juli 2008 Skrevet 14. juli 2008 Sam & Max Season 1 & 2. Broken Sword 4 er også veldig bra, bortsett fra slutten... Har du derimot ikke spilt et Broken Sword spill, så må du bare starte med Broken Sword 1. Et av tidenes beste spill uansett sjanger. Ellers er det vel ikke så mange "nye" spill som er knallbra. Kheops sine spill er jo bra om man liker førstepersons adventurespill, men er ikke så fan av det selv. Perry Rhodan ser meget lovende ut, men har ikke fått prøvd det selv enda.
Bjørnar! Skrevet 15. juli 2008 Skrevet 15. juli 2008 (endret) Little big Adventure serien må også prøvast. Desverre berre to spel ... Toaren er eit av dei beste spela eg har spelt Endret 15. juli 2008 av IceWolf
Husam Skrevet 15. juli 2008 Skrevet 15. juli 2008 Grim Fandango er tidenes beste spill. Det er ingen adventure-spill som er i nærheten etter min mening. Gjør deg selv en tjeneste og prøv å få det til å funke. Kanskje dette løser problemet: http://www.grim-fandango.com/comments.php?...=news&id=19 Syberia 1 og 2 er også flotte og stemningsfulle spill. Verdt å prøve!
vikingkylling Skrevet 15. juli 2008 Skrevet 15. juli 2008 (endret) Først noen gamle klassikere: Indiana Jones & The Fate of Atlantis (finnes også som tegneserie i Indiana Jones Omnibus 1, og er kort sagt minst like bra som "noen" av filmene, spesielt de som starter med Temple og slutter med Of Doom...) Sam & Max Hit The Road Maniac Mansion (Maniac Mansion 2:) Day of the Tentalce Zak McKraken & The Alien Mindbenders (fra 1988...) Zak McKraken 2: Between Time And Space (lagd av fans, foreløpig kun på tysk dessverre. Foreløpig releasedato for den engelske versjonen er slutten 2007, men vi kan jo håpe.) King's Quest Collection King's Quest IX: The Silver Lining (laget av fans) Gabriel Knight-serien (tre stk foreløpig) Så noen nyere: Dracula Origins Jack Keane Sam & Max sesong 1 og 2 (likte dem ikke selv, men "alle andre" sier de er bra. Jeg likte Sam & Max Hit The Road mye bedre.) Secret Files: Tunguska Edit: Og selvsagt Beyond Good & Evil og Psychonauts. Begge to er regnet som noen av de beste spillene noensinne ingen har spilt. Endret 15. juli 2008 av thecrow77
Eplefrosk Skrevet 15. juli 2008 Forfatter Skrevet 15. juli 2008 Takker for svar alle sammen. Nå har jeg jo plutselig en hel del å prøve ut Så lenge det ikke er så vanskelig å få tak i de litt eldre spillene dog
vikingkylling Skrevet 15. juli 2008 Skrevet 15. juli 2008 (endret) Alle sammen nå: They love me on eBaaaaay... http://www.youtube.com/watch?v=HYokLWfqbaU Endret 15. juli 2008 av thecrow77
LarsP Skrevet 16. juli 2008 Skrevet 16. juli 2008 I tillegg til Lucas Arts-klassikerene så anbefales også The Legend of Kyrandia-triologien.
Eplefrosk Skrevet 17. juli 2008 Forfatter Skrevet 17. juli 2008 Man kan altså kjøpe alle mulige spill fra ebay o.l., og de funker? Ikke noe sånn sonegreier som gjør at amerikanske utgivelser ikke skulle funke på min data?
AshNebus Skrevet 1. oktober 2008 Skrevet 1. oktober 2008 Om du kjøper gamle spill på ebay er det vel ikke noen garanti at de funker, men de aller fleste gjør det. Alle Lucasarts og noen andre virker på scummvm og nesten alle andre eldre adventure spill jeg har tested funker i dosbox. Spill fra rundt win95 kan kanskje være vriene om de ikke kan kjøres i dos og ikke kompatibel i 64bit osv.. Har nettopp skaffet en del Lucasarts spill i original big box fra ebay Om de funker er vel ikke så nøye siden de fleste er på diskett (3.5 eller 5 1/4) hehe Er mest for å ha de på hylla bare. Noen andre bra er Discworld og Simon the Sorcerer og den lengste reisen Gleder meg til å prøve So Blonde og A Vampyre Story når det kommer
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå