ChalStye Skrevet 24. februar 2003 Skrevet 24. februar 2003 Har et seriøst prob. med min stakkars hardd. den lever sitt eget liv. Maskina krasjer så grundi i en vakker bluescreen ved hvert steika trekk jeg gjør. Når jeg starte StreetLegal det dn alltid ut i windows, men det er i beste fall. Når jeg så desperat prøver å legge inn windows på nytt krasjer den da også.. Har en WD 120Gb 8mbcache. Problema startet når jeg la inn LOTR (lord of the rings), noe jeg aldri skulle ha gjort(helvete)... I bluescreenen står det DRIVER_IRQL_NOT_EQUAL_OR_LESS En gang stod det BOOTDEVICE NOT ACCESABLE en anna gang stod det at jeg måtte sjekke om jeg hadde ledig plass. jeg har for øyeblikket windows 2k innlagt på haukåsen mentale avd.(min hardd.) har prøvd å legge inn winxp pro men kom aldri så langt som til innstal-prosessen for den hadde bluescreen på menyen. Kanskje den har en eller annen sterk trang til å vise frem den nydelige blåe bluescreenen sin. specs AGPkort: GF4 TI 4200 ASUS HK:ASUS A7v8x WD 120gigs DVD: LG et eller anna Audio: Creative soundblaster 5.1
Kjetil Lura Skrevet 25. februar 2003 Skrevet 25. februar 2003 Det du kan prøve på er å flytte lydkortet til en annen pci slott. DRIVER_IRQL_NOT_EQUAL_OR_LESS Kan faktisk være mangen forskjellige feil, det kan og være ram brikkene.
Hårek Skrevet 25. februar 2003 Skrevet 25. februar 2003 Du bør teste HD med DLG Diagnostic, som du finner her: http://support.wdc.com/download/index.asp
sammy70 Skrevet 26. februar 2003 Skrevet 26. februar 2003 Hadde samme problem for en tid tilbake med de samme feilmeldingene. Viste seg etter mye om og men at det var en krets på den ene RAM-brikka som var gåen. Har du flere brikker, prøv med en og en.
xcomiii Skrevet 26. februar 2003 Skrevet 26. februar 2003 Eller det kan være IRQ-konflikter. Se etter om det er flere enheter som deler samme IRQ og så prøve å flytte PCI-kort til et annet spor. Du kan jo også disable LPT og COM porter hvis du ikke bruker de, da får du jo en IRQ ledig for hver port du disabler. Det måtte ihvertfall jeg gjøre på en maskin med samme feilmelding.
ChalStye Skrevet 3. mars 2003 Forfatter Skrevet 3. mars 2003 har prøvd med ny hd, og uten lydkort og nettverkskort, har også testa med annen ram brikke. skal prøve å disable porter
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå