Gå til innhold

Å få plass på 1 cdplate


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann.

 

Jeg har nå lastet ned en fil som det sto var 699mb (altså den går inn på 1 cd plate). Men når jeg trykker på egenskaper så står det at den er 733,906mb i parantes. Da går den jo ikke på en cd plate. Hvordan får man denne til å få plass på en cd plate og ikke dvd plate i praksis?????????????

 

Stor hilsen Mogens

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det enkleste er å bruke en 800 MB CD-plate. Ikke alle brennere takler dem, og det er ikke alle som selger dem, men de fins. Iallfall kjøpte jeg en tyvepakning for ett års tid siden.

Skrevet

Kommer veldig ann på filtypen - enkelte filtyper inneholder mer informasjon som er en del av det som ikke er synlig som brukbar plass.

 

Det er og forskjell på MiB og MB. Se wikipedia for en liten forklaring av dette. Mest sansynlig er dette grunnen til at du tror at du ikke får plass.

Skrevet (endret)

Det er to størrelser på en iso/image fil.

Ekte størrelse og størrelse på disk.

På disk (size on disk) er den større grunnet overhead i NTFS.

 

Bare prøv å brenn den til en vanlig 700MB CD plate.

Brenneprogrammet du bruker sier om det er plass eller ei.

Endret av syar2003
Skrevet

Er det det store tallet som er oppgitt i bytes du ser på når du tror at den er for stor? Dette er bare to forskjellige enheter, og filen vil da garantert få plass på en 700MiB CD-plate.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...