ironduke Skrevet 23. februar 2008 Skrevet 23. februar 2008 Hadde et strømbrudd her en dag og siden det har jeg fått opp en WARNING hver gang jeg starter maskinen. Noen som vet hva som er feilen og hva jeg eventuelt bør gjøre? Står noe om å endre CPU frekvens i CMOS. Det er ikke noe jeg føler meg datakyndig til å sette i gang med akkurat
Cerwell Skrevet 23. februar 2008 Skrevet 23. februar 2008 Fortell hvilke hovedkort & prosessormodell du har, så er det nok noen som kan hjelpe. Å stille/kontrollere prosessorhastighet er ingen stor sak.
ironduke Skrevet 24. februar 2008 Forfatter Skrevet 24. februar 2008 Fortell hvilke hovedkort & prosessormodell du har, så er det nok noen som kan hjelpe.Å stille/kontrollere prosessorhastighet er ingen stor sak. Her har du det
substeve Skrevet 25. februar 2008 Skrevet 25. februar 2008 Grunnen er at når det ble strømbruddet så klokket maskina ned cpuen. Det er enkelte hovedkort som gjør det. Trykk DEL for å gå inn i BIOS og sett klokkehastigheten til det cpuen din skal ha. En Athlon 3200+ går f.eks. på 2000 mhz (multiplier på 10x).
ironduke Skrevet 28. februar 2008 Forfatter Skrevet 28. februar 2008 Grunnen er at når det ble strømbruddet så klokket maskina ned cpuen. Det er enkelte hovedkort som gjør det. Trykk DEL for å gå inn i BIOS og sett klokkehastigheten til det cpuen din skal ha. En Athlon 3200+ går f.eks. på 2000 mhz (multiplier på 10x). Hvordan vet jeg hvilken hastighet min prosessor skal ha? Nå står den på 2000.
substeve Skrevet 29. februar 2008 Skrevet 29. februar 2008 (endret) Hvis du ikke vet hvilken prosessor du har kan du laste ned CPU-Z fra cpuid.com. Jeg tror ikke du trenger å installere det, bare dobbelklikk på exe fila når du har pakke den ut. Se under Name eller Specification, under CPU. Om alt ser bra ut, dvs, at prosesseroen din skal kjøre på 2000 mhz og allerede gjør det så reset cmos/bios ved å flytte en jumper fram og så tilbake på hovedkortet. Akkurat hvordan du gjør dette står i hovedkort manualen din. Endret 29. februar 2008 av substeve
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå