mcgroven Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Xbox 360-versjonen av Age of Conan kommer ikke med det første. Les mer
Kultom Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 No surprise there. Men godt å se de setter et forventet tidspunkt for release da.
OscarWoHA Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Forstår ikke helt vitsen med AoC på 360. Kan umulig være spesielt gunstig å ha 4-6 DVDer å veksle mellom.
Licht Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Vitsen med AoC på 360 er at Funcom siden ganske tidlig i utviklingsløpet til AoC har vært i lommen på Microsoft. Selv mener jeg at MMO på konsoll døde med Phantasy Star Online, men hey... Det er i alle fall greit at det kommer et år senere, så vi ikke får en konsollifisert PC-versjon på grunn av parallell utvikling.
Gjest Slettet-uVTr2vDm Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Forstår ikke helt vitsen med AoC på 360. Kan umulig være spesielt gunstig å ha 4-6 DVDer å veksle mellom. Sjokk at du kun har ps3. Kilde til hvor det står man må bruke denne løsningen?
Licht Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Hvordan skal de ellers løse det? Installasjon? Allerede nå er klienten på 18GB. MMO-klienter vokser som kjent, den er nok enda større om et år.
Licht Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 (endret) Hvis folk godtar at harddisken er obligatorisk (den er vel i praksis det allerede), så går vel det greit. ... Når jeg tenker over det, må jo harddisken være påkrevd for å spille det. Blir smått med patching ellers. Blir sikkert ingen skifting av DVD-er. Hele spillet kommer kanskje bare på en DVD også, hvis de pakker det for installasjon, som de vil gjøre på PC. ¯\(º o)/¯ Jeg kan ikke linke deg noen kilder på 18GB, siden det teknisk sett er NDA-brudd å si noe om størrelsen på beta-klienten. Jeg snappet det opp i det en eller annen misfornøyd betatester eksploderte i nerdrage på de offisielle forumene. Jeg ser ikke hvorfor 18GB skulle være urimelig. WoW-klienten min er på 11 GB per i dag, og gudene skal vite at teksturene der på langt nær er like store som de i AoC. Endret 20. februar 2008 av Zealuu
Gjest Slettet-uVTr2vDm Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 (endret) Det er vel 18årsgrense på det også, så satser på at de som har tenkt å spille det, har råd til hdd ;] Jeg trur ikke det blir noe problem. Oblivion synes jeg var stort, fikk jo plass til det på èn DVD. Samme med Mass Effect, tenk på alle dialogene ! Ang klientstørrelse: Du har vel alle patchene liggende i samme mappen også? Altså installfilene? Det hadde jeg :X Endret 20. februar 2008 av Slettet-uVTr2vDm
Licht Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 (endret) Åå, TST, din snik. Slett posten din, slik at det ser ut som om jeg snakker til meg selv. Trekk fra 2 av de 11GB-ene, så er patchene borte. Endret 20. februar 2008 av Zealuu
Skinney Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Hvis folk godtar at harddisken er obligatorisk (den er vel i praksis det allerede), så går vel det greit.... Når jeg tenker over det, må jo harddisken være påkrevd for å spille det. Blir smått med patching ellers. Blir sikkert ingen skifting av DVD-er. Hele spillet kommer kanskje bare på en DVD også, hvis de pakker det for installasjon, som de vil gjøre på PC. ¯\(º o)/¯ Jeg kan ikke linke deg noen kilder på 18GB, siden det teknisk sett er NDA-brudd å si noe om størrelsen på beta-klienten. Jeg snappet det opp i det en eller annen misfornøyd betatester eksploderte i nerdrage på de offisielle forumene. Jeg ser ikke hvorfor 18GB skulle være urimelig. WoW-klienten min er på 11 GB per i dag, og gudene skal vite at teksturene der på langt nær er like store som de i AoC. Har beta-access til dette spillet og kan vel si at det ikke er snakk om 18gb, mindre enn det.
DrThomas Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Xbox kommer vel snart med Blu-Ray, ihvertfall før 2009, og da er det vel ikke et problem at spillet er enormt vel?
Gjest Slettet-uVTr2vDm Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Kommer vel neppe spill til blu-ray. Blir vel bare til film? Vet ikke selv, men kjipt om alle må kjøpe seg BR-spiller.
Kultom Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Kommer vel neppe spill til blu-ray.Blir vel bare til film? Vet ikke selv, men kjipt om alle må kjøpe seg BR-spiller. Vel til PS3 er det jo allerede spill til Blu-ray Men nei kommer nok aldri noen Blu-ray spill til X360, det hadde ekskludert for mange av xbox360 eierne.
Gjest Slettet-uVTr2vDm Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Jaja, men er ikke Age of Conan kun til 360 og pc? Da hjelper det ikke om ps3 kunne hatt plass.. Jaja, jeg skal nok ha BR-spiller ;D
ATWindsor Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Spennede å se hvordan det går med AoC, personlig tror jeg desverre at det ikke blir all verdens suksess, men vi får som jeg tar feil. AtW
Skyttt Skrevet 20. mai 2008 Skrevet 20. mai 2008 Jeg begynner egentlig å bli ganske lei alt det negative fokuset mot AoC på Xbox 360. Det er veldig mange seriøse spillere, inkludert meg selv, som dessverre datt av lasset for dyre oppdateringer til PC-en hvert eneste år. Selv har jeg spilt en rekke MMO-er seriøst i en årrekke, de to siste var WOW og LOTRO. Rundt juletider gikk jeg til innkjøp av Xbox 360 og pakka PC-en ned i kjellern. Det ble for dyrt å holde følge. All skepsisen er selvsagt retta mot kontrollsystemet (noe jeg forstår, det blir svært spennende),om Xbox-eierne er seriøse nok og om kommunikasjonen vil fungere. Xbox 360 er den mest voksne konsollen med flest spill for voksne og med et voksent publikum. Jeg har møtt langt flere drittunger i WOW enn på Xbox Live. Dessuten tror jeg alle som vil spille AoC på konsoll i lengden vil bruke USB-tastatur og voicechat. Dessuten vil det nok finnes dedikerte servere til begge plattformer, samt blandingsservere for de uredde. Ikkeno' problem! Ta det som en spennende vri på MMO-sjangeren, ikke forkast det før vi har prøvd!
Anbefalte innlegg