Gå til innhold

Er harddisken død, eller kan det være adapteret?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Plutselig slo min eksterne WD750GB seg av i dag tidlig. Det jeg lurer på er om selve HD'n er død, eller om det kan være adapteret dens? Når jeg kobler adapteret til strømmer så lyser ikke det lille lyset på den, det er derfor jeg begynte å lure litt.

 

Noen som har noen tanker?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bare en måte å finne det ut, det er å ta disken ut av WD kabinettet og koble den som en interndisk.

 

Eller hvis du har garanti så kan du levere den inn og få en ny.

Skrevet

Tror ikke det første alternativet ditt er aktuelt, jeg kommer garantert til å ødelegge det mer. Tenker jeg "kjøper" et adapter hos elkjop, bare for å teste om det er adapteret som er ødelagt.

 

Jeg vil gjerne ha igjen alt som er på disken da, går det ann å be de jeg sender den inn hos putte disken min i en ny harddrive?

Skrevet

Det skal mye til å ødelegge en harddisk ved å skru den inn og ut av (eksterne)kabinetter. Bare å skru opp skruene, ta av kablene også koble dem til igjen. Pass bare på at du ikke skrur opp skruene i selve harddisken. Hvis du åpner den, er det stor sannsynlighet for at disken blir ødelagt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...