Instict Skrevet 5. september 2007 Skrevet 5. september 2007 (endret) Er det mulig å installere en flash spiller til Opera? Jeg bruker ubuntu. Adobe Flash Player Browser: Firefox, Mozilla, SeaMonkey ERROR: Opera is not supported. Jeg liker best opera, derfor bruker jeg det istedet for Firefox. Diskusjon rundt dette vil jeg helst unngå. Endret 5. september 2007 av Instict
JonJ Skrevet 5. september 2007 Skrevet 5. september 2007 Opera kan benytte seg av Firefox-pluginen, på mitt system(Ubuntu Feisty) så inkluderte Opera automagisk firefox' pluginkatalog. Jeg som da hadde flash installert i firefox hadde det i opera. Om du vil installere det via apt, så heter pakken flashplugin-nonfree.
Instict Skrevet 5. september 2007 Forfatter Skrevet 5. september 2007 Opera kan benytte seg av Firefox-pluginen, på mitt system(Ubuntu Feisty) så inkluderte Opera automagisk firefox' pluginkatalog. Jeg som da hadde flash installert i firefox hadde det i opera. Om du vil installere det via apt, så heter pakken flashplugin-nonfree. 9434787[/snapback] Tusen takk, det her fungerte utmerket. Er blitt helt forelska i apt. Litt OT: Finnest det en bra norsk side som kan hjelpe meg med småting? Så jeg slipper å lage en ny topic her for hver enkel småting jeg har spørsmål om?
Stian89 Skrevet 5. september 2007 Skrevet 5. september 2007 Må den absolutt være norsk? ubuntuguide.org er en ypperlig resurs, for ikke å snakke om ubuntuforums.org. Dessuten har nok de aller fleste "småting" spørsmål vært oppe ganske mange ganger før, så hvis du bare søker litt rundt finner du nok svar på det meste.
Kadmium Skrevet 5. september 2007 Skrevet 5. september 2007 Tenkte bare jeg skulle nevnte at Ubuntuguide.org er oversatt til ganske mange språk, deriblant norsk, som du for øvrig finner her. Det er langt i fra en komplett oversettelse av nettsiden, men om den absolutt må være på norsk, så.
TheMaister Skrevet 6. september 2007 Skrevet 6. september 2007 Jeg har 64-bit linux, så kan ikke bruke flash =( Eller er det en mulighet likevel?
JonJ Skrevet 6. september 2007 Skrevet 6. september 2007 Jeg har 64-bit linux, så kan ikke bruke flash =( Eller er det en mulighet likevel? 9436593[/snapback] Med 32-bit firefox, flashplugin-nonfree og nspluginwrapper skal det visstnok være mulig. Finnes del guider på nettet.
_Ferrari_ Skrevet 6. september 2007 Skrevet 6. september 2007 Det går ann, som JonJ sier. Det finnes en eller annen automatisk installer som legger inn Firefox32bit, flash og java. Søk på ubuntuforums. Jeg brukte en slik en gang.
rocknrolf77 Skrevet 6. september 2007 Skrevet 6. september 2007 Jeg har 64-bit linux, så kan ikke bruke flash =( Eller er det en mulighet likevel? 9436593[/snapback] Hvis det er ubuntu du bruker : Se her!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå