gloppolur Skrevet 24. juli 2007 Skrevet 24. juli 2007 Heisann. Jeg holder på å skal hjelpe en kunde av meg å sette sammen et lite spillerom. Han skal spille fortrinnsvis bilspill, og har i den forbindelse kjøpt 2 racingstoler med ratt og pedaler. Han har kjøpt 2 stk 37" LCD skjermer. Det han nå trenger er en PC til å drive dette. Kan dette være noe: http://www1.euro.dell.com/content/products...s=dhs&cs=nodhs1 (Dell XPS H2C) eller lønner det seg f.eks. å kjøre dette på TO PC'er? Kanskje to PC'er med litt dårigere spec.: http://www1.euro.dell.com/content/products...s=dhs&cs=nodhs1 (Ren XPS 710, IKKE H2C) Spillene han skal kjøre er bl.a. disse http://gtr-game.10tacle.com/index.php?id=246&L=1 (GTR2) http://www.inline.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=3151 Samt andre kule bilspill han måtte finne på å kjøpe. Er det noen som har erfaring med dette? Kan du f.eks. i de fleste bilspill dele skjermen i to, fordelt på 2 stk LCD-skjermer? Blir det nok tilkoblinger for stoler/ratt og pedaler? Btw.: Stolene han har bestilt er disse: http://www.inline.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=3120 Ratt m/pedaler osv.: http://www.inline.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=3136 Ble noe rotete dette innlegget, men håper noen kan hjelpe.
_ziggy_ Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 Jeg kan ikke skjønne annet enn at det er mindre hensiktsmessig å spille 2 stk på samme pc med 2 skjermer tilkobla denne. Og da i tillegg koble 2 stk sett med ratt og pedaler på denne ene pcen, enn det er å ha 2 noe svakere pc`er med da "hvert sitt spill" og linke disse med TP. Jeg tror heller ikke at det er mulig å "dele skjermene" slik med disse spillene, eller med noe annet PC spill jeg hitill har vært borte i for den slags skyld. Hvis da ikke løsningen har blitt vanlig, og disse spillene enten støtter dette i utgangspunktet, eller har blitt patchet slik at de gjør det i etterkant, uten at jeg har hørt noe om slikt da? Mulig at dagens kraftigste maskiner med quad cpu`er, 4GB ram, og de kraftigste Gpu`ene i SLI faktisk er i stand til i prinsippet å kjøre 2 spill på en maskin for så å dele disse utover hver sin skjerm med dertil tilhørende kontrollere. Men jeg vil vel tro man får mye mer flyt i spillene med 2 litt svakere maskiner, enn med 1 kraftig. Og det store spørsmålet er jo selvfølgelig som sagt om spillene støtter en slik løsning, noe iallefall ikke jeg har hørt om. Men jeg er ikke mer sikker enn at jeg kan bøye meg i støvet og innrømme at jeg tar feil her hvis noen annen hevder noe annet, så jeg er egentlig selv spent på hva andre her kan ha å si om saken. Hvis pc`ene har blitt så krafige at man faktisk på en måte kan spille 2 spill samtidig på en maskin, så må jeg si jeg er imponert over hvor kraftige de faktisk har blitt Men om de spilla du nevner vil jeg også si at til og med den svakeste av pc`ene du linka til nesten er turbo-overkillmaskin. Jeg spiller de på en maskin jeg betalte rundt 4000 kroner for i deler, (hadde da noen deler fra før da som harddisk osv da), og kan nesten ikke skjønne at det er noe poeng å ha noe særlig kraftigere maskin til disse spilla. Men det er klart det kommer jo sikkert masse bilspill framover som krever såpass, så man slipper å måtte oppgradere med en gang mener jeg DirT er vel et eksempel på et spill man bør ha en slik maskiin til da Men spørsmålet er jo da hvor lenge man har det kortet før det er på tide å oppgradere osv da....
-sparks- Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 Som nevnt ovenfor så er løsningen med en pc umulig. sorry. Det enkleste og billigste hadde vel vært å gå for to Xbox 360ier? Men G-25 rattet du linker til går ikke til xbox.
Eremal Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 Kunne vært en ide å gå for 2xPS3, de skal visstnok ha støtte for G25, eneste som avhenger er om spillene har det.
-sparks- Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 Kunne vært en ide å gå for 2xPS3, de skal visstnok ha støtte for G25, eneste som avhenger er om spillene har det. 9144778[/snapback] Noe de ikke har, AKA man kunne like godt hatt ett hvilket som helst annet ratt. Dessuten så er det jo mye bilspill til 360, mens Gran turismo har blitt utsatt igjen...
Eremal Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 (endret) Om det bestillingen av ratt og pedaler kan endres, vil jeg, som -sparks-, anbefale på det sterkeste å heller kjøpe Xbox360 ratt og pedaler, samt 2x xbox360er og Forza Motosport 2, Project Gotham Racing 3 (og 4 når det kommer), Colin McRae Dirt og Test Drive Unlimited. Endret 26. juli 2007 av Eremal
-Mr.T- Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 Som de fleste her sier så ville den beste, kraftigste og billigste løsningen være 2x Xbox360er. Selvsagt så må jo de rattene returneres og man må kjøpe ratt som fungerer på 360. Den litt dyrere løsningen er jo selvfølgelig 2x PS3 da. Men nå regner jeg med at det foreløpig finnes flest bilspill til xbox360. Uansett så blir det billigere enn å kjøpe seg to stykk gaming PCer, som jeg anbefaler til nye/kommende bilspill om man vil ha en smooth opplevelse.
Aasgaard Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 Lite vits å anbefale konsoller til en som bygger seg spillrom for å kjøre GTR2 og RACE. Han vil åpenbart ha et skikkelig simulatorrom, og da er PC den riktige plattformen, tross alt. Vil absolutt anbefale to PC-er, trenger ikke akkurat koste 20.000,- per stykk for å drive denne generasjonens simulatorer, for å si det slik.
gloppolur Skrevet 26. juli 2007 Forfatter Skrevet 26. juli 2007 Hmm... Men dersom man går for "2 PC løsningen", må man vel kjøpe to kopier av hvert spill...? Hadde håpet å unngå dette da.
Scotty Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 (endret) Nå skjønte ikke jeg fullstendig åssen kunden har tenkt til å gjøre det.. Har han tenkt til å spille mot en annen person i samme bilspill?(multiplayer) Eller vil han ha en pc til hver av stolene og skjermene slik at han og en annen person kan spille hvert sitt bilspill samtidig? GTR 2 og RACE krever ikke allverden, men det er greit å ha litt å gå på til fremtiden. Selv kommer jeg til å spille på en pc med 7900GTX og AMD X2 4200+ i bilsimulatoren min, og da går alt på fullt med god FPS. Ja, må kjøpe 2 kopier av hvert spill hvis det blir 2 pc'er, men det ser ikke ut som at kunden har så fryktelig lite med penger heller? Spillene er rimelig billige på visse steder også. Endret 26. juli 2007 av _Scotty_
gloppolur Skrevet 26. juli 2007 Forfatter Skrevet 26. juli 2007 Nå skjønte ikke jeg fullstendig åssen kunden har tenkt til å gjøre det.. Har han tenkt til å spille mot en annen person i samme bilspill?(multiplayer) Eller vil han ha en pc til hver av stolene og skjermene slik at han og en annen person kan spille hvert sitt bilspill samtidig? Ja, må kjøpe 2 kopier av hvert spill hvis det blir 2 pc'er, men det ser ikke ut som at kunden har så fryktelig lite med penger heller? Spillene er rimelig billige på visse steder også. 9145688[/snapback] De skal spille samme spill, altså multiplayer. Det er aldri snakk om å kjøre hver sitt spill.
Scotty Skrevet 26. juli 2007 Skrevet 26. juli 2007 (endret) Ok. Da skjønner jeg litt bedre. Så da blir spørsmålet om at kan spillet bli strukket over på 2 skjermer(ja), og da velge i screen options slik at det blir en splitt på midten, ikke vannrett, sånn at da får de på en måte en skjerm hver? Selv om de kjører mot hverandre. Hvordan vet jeg ikke. Men det står en guide her: Guide: dual/trippel skjerm oppsett v2.0! Skal pcen(e) være fra Dell? Støtter også forslaget til _ziggy_. Med å gå for 2 pcer, mye enklere å koble det slik. Ratt-Pedaler/37"LCD/1PC x 2 . Kobler sammen via nettverk, da er det bare å gå på LAN i multiplayer på spillet og finne hverandre. Endret 26. juli 2007 av _Scotty_
gloppolur Skrevet 26. juli 2007 Forfatter Skrevet 26. juli 2007 Så da blir spørsmålet om at kan spillet bli strukket over på 2 skjermer(ja), og davelge i screen options slik at det blir en splitt på midten, ikke vannrett, sånn at da får de på en måte en skjerm hver? Selv om de kjører mot hverandre. Hvordan vet jeg ikke. Men det står en guide her: Guide: dual/trippel skjerm oppsett v2.0! Skal pcen(e) være fra Dell? Støtter også forslaget til _ziggy_. Med å gå for 2 pcer, mye enklere å koble det slik. Ratt-Pedaler/37"LCD/1PC x 2 . Kobler sammen via nettverk, da er det bare å gå på LAN i multiplayer på spillet og finne hverandre. 9145816[/snapback] Det blir nok 2 PC'er ja. Jeg tror vi går for 2 stk Dell XPS 710 til dette formålet. Jeg lasta ned manualen til bl.a. GTR2, og der står intet om muligheter for å splitte skjerm. Men nå melder det seg ett annet spm.: Funker disse spillene greit med Vista, eller bør jeg bestille de med XP?
gloppolur Skrevet 27. juli 2007 Forfatter Skrevet 27. juli 2007 Da er PC'er bestilt. Stoler og ratt er på plass. To stk Samsumg LCD-TV'er er klare for avhenting. Løsningen ble to stk Dell XPS 710 m/GeForce® 8800 GTX (768 MB Ram) Kunden kjøper to eks av hvert spill han skal spille. :-) Jeg kan godt poste bilder av oppsettet når vi er ferdig.(?)
_ziggy_ Skrevet 15. august 2007 Skrevet 15. august 2007 Bilder er svært ønskelig ja Har faktisk vært inne på tanken om å sette opp noe slikt selv, trenger egentlig kun et sett med ratt/pedaler til siden jeg har 2 pcer som klarer ihvertfall Simbins simulatorer. (untatt race merkelig nok... GTR2 går såvidt på den dårligste av de, men Race får bare masse grafikkfeil??)
-sparks- Skrevet 15. august 2007 Skrevet 15. august 2007 Bilder er svært ønskelig ja Har faktisk vært inne på tanken om å sette opp noe slikt selv, trenger egentlig kun et sett med ratt/pedaler til siden jeg har 2 pcer som klarer ihvertfall Simbins simulatorer. (untatt race merkelig nok... GTR2 går såvidt på den dårligste av de, men Race får bare masse grafikkfeil??) 9289942[/snapback] Prøv å oppdatere grafikkortdriverne du
_ziggy_ Skrevet 20. august 2007 Skrevet 20. august 2007 Bilder er svært ønskelig ja Har faktisk vært inne på tanken om å sette opp noe slikt selv, trenger egentlig kun et sett med ratt/pedaler til siden jeg har 2 pcer som klarer ihvertfall Simbins simulatorer. (untatt race merkelig nok... GTR2 går såvidt på den dårligste av de, men Race får bare masse grafikkfeil??) 9289942[/snapback] Prøv å oppdatere grafikkortdriverne du 9290027[/snapback] Hadde en av de nyeste forceware driverne innstallert da jeg prøvde det første gang, prøvde å nedgradere til den forrige versjonen (på det tidspunktet altså) uten at det hjalp. Er nok et driverproblem ja, men spørsmålet er kanskje hvilken forceware versjon jeg må ha for å kunne spille akkurat dette spillet på akkurat mitt skjermkort? Er forøvrig et Geforce 6600 GT som sitter i den... Har nå innstallert Vista på den så det kan bli spennende å teste om det virker som det skal på det
capy Skrevet 20. august 2007 Skrevet 20. august 2007 mangler ikke stolen feste for gearspaken? mener dette måtte kjøpes utenom. Har sett det på Komplett.no.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå