Gå til innhold

dott.Com Hjemmeside


Anbefalte innlegg

Skrevet

Visste ikke hvor jeg skulle legge inn dette, så prøver her. :)

Lurte bare på hvordan/hva en må gjøre for å få en .com side?

Uten piczo.com, 123hjemmeside.com og alt det der.. Hvis dere skjønner?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Annbefaler IKKE domeneshop hvis du skal ha .com eller annet .no... De er dyre ifohold til plassen du får..

 

Du får 50MB plass for ca 600kr..

 

Hos www.servage.net får du 280GB(!!) for 800kr! :)

 

Tast inn koden "moberg" når du bestiller så får du 2mnd gratis og 5Gb ekstra plass. :)

Skrevet
Annbefaler IKKE domeneshop
Nå var det vel ikke webhotel/serverplass han skulle ha, men en nettadresse. altså www.navnet-på-hjemmesiden-min.com.

 

Posten burde vært under programvare -> nett-tjenester

Skrevet

Jeg kan anbefale http://ipower.com. Med 6,50 USD/år så er de den billigste registraren av .com-domener. Ipower er, i liket med mange andre registrarer, egentlig bare en videreselger av Tucows.

 

Tidligere brukte jeg Godaddy, men flytta derfra da jeg forsto at eieren av Godaddy er krigshisser som støtter Bush.

 

Når det gjelder navne-, vev- og eposttjener kan jeg anbefale Google Apps for Your Domain http://www.google.com/a/

 

Om du har færre en 25 kontoer på domenet ditt så er det gratis.

Skrevet
http://web10.nu

 

Redigert: Siden ser kanskje noe shabby ut, men har selv hatt veldig god erfaring med web10. (Bl.a grei og (rask) support).

7750599[/snapback]

Har selv 4 webpakker på web10.nu, og det går relativt greit. Har hatt litt småproblemer med et par av de, men alt i alt et veldig fint sted å starte.

 

Jeg for min del hopper nok over på en annen host med større lagringsplass og støtte for ssh snart :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...