TheANYKey Skrevet 14. november 2002 Skrevet 14. november 2002 Som den nye ulykkelige eier av LiteOn 40x12x48 har jeg et problem. Et STORT problem. Etter at jeg plugget inn CD-RWen har den begynt å krangle med GeForce2 kortet mitt. Hvis CD-RWen er atkivert i systemkonfigurasjonen så vil maskinen konke ut etter noen få minutter i et spill som bruker GeForce2 kortet mitt. Og da kun i spill med 3d grafikk. Jeg kan deaktivere CD-RWen og da fungerer alt fint. Har også oppdatert driverene til GeForce2 kortet. Det finnes ikke nye drivere til CD-RWen. Jeg har prøvd ett annet GeForce2 kort, men det samme skjer. Bruker Windows XP. All hjelp takkes på forhånd.
Admin'c Skrevet 14. november 2002 Skrevet 14. november 2002 Tja her er det nok et irq problem. Sett irqene så det passer, og oppdater driverne til hk... Kan dessverre ikke si noe. Kanskje varme er et problem...
TheANYKey Skrevet 14. november 2002 Forfatter Skrevet 14. november 2002 Hmm. Jeg kan ikke forandre ressursene mine på GF2 kortet. De er skygget. Er det mulig å gjøre dem tilgjengelige? Uansett, takk.
Kjetil Lura Skrevet 16. november 2002 Skrevet 16. november 2002 Det du kan prøve på er å oppdatere brikke settets drivere+ bios'en. Eller du kan prøve å se om en firmware oppdatering kan fikse problemet ditt. Dette problemet kan eg ikke huske å ha sett før?
sofTest Skrevet 16. november 2002 Skrevet 16. november 2002 Fra tid til annen er det enheter som ikke "liker" hverandre. Har du prøvd å flytte den til en annen kabel på kontrolleren? Også kan du jo se om det er en ny firmware tilgjengelig.
TheANYKey Skrevet 17. november 2002 Forfatter Skrevet 17. november 2002 Også var det stakkars blonde meg. Hva er firmware? Og hvordan brukes det? Takk!
sofTest Skrevet 17. november 2002 Skrevet 17. november 2002 Firmware er kontrollprogramvare som ligger lagret i en brikke på ulike typer enheter. Bortimot alle typer deler i en PC har egen firmware, men ikke alle typer deler har muliget til å oppdatere denne etter produksjon. Den brukes ved at du finner ut nøyaktig hvilken modell du har, går inn på linken jeg viste deg over og laster ned. Pakk ut filen som ligger inne i zip-filen, ta ut eventuelle plater som ligger i CD-RW og kjør programmet som du pakket ut.
TheANYKey Skrevet 17. november 2002 Forfatter Skrevet 17. november 2002 Takketakk. Skal se om det funker.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå