Gå til innhold

Minnehastigheter nedover kompitabelt?


Becks69

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Kan jeg trygt kjøpe 2x512mb ram med pc4200 hastighet, selv om den hastigheten ikke står på hovedkortet sine spesifikasjoner?

 

Det er billigere og jeg har hørt at det hjelper på timingen?

 

Trenger raskt svar...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det var det jeg trodde, at det gikk fint.

 

Men nå ble jeg svært usikker, jeg bestilte DDR2 og jeg er redd det er ddr1 som er på hovedkortet. I såtilfelle er det ikke kompatibelt, riktig?

Skrevet

Så lenge det er snakk om enten DDR eller DDR2 så kan du sette en hvilken som helst ram på ett hvilket som helst hovedkort. Både ram og hovedkort er kompatible nedover i hastighet.

 

Det som blir oppgitt i spesifikasjonene både på hovedkort og ram er høyeste garanterte hastighet. Alle komponenter kan kjøres på lavere hastighet.

Skrevet

DDR er 184pin mens ddr2 er 240pin så nei de passer ikke sammen ...

Asrock har et par hovedkort som støtter conroe og har 2 minne slotter for ddr og 2 minne sloter for ddr2

Men om du kan bruke ddr og ddr2 samtidig vet jeg ikke ..

Skrevet

Jeg har sett hovedkort hvor det er plugga DDR1-brikke i en DDR2-slot. Det er ikke å anbefale, og i likhet med fyren som sendte denne PC-en inn kan du se langt etter garanti. :p

Skrevet

Nå er det så stor fysisk forskjell på sporene til DDR og DDR2 at du skal være ganske tett for å ta feil. Det er det som er greit med PC, dersom det ikkje passer med en gang så er det som regel feil :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...