And.rs Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 (endret) Som sagt i overskriften så sliter jeg veldig med å dirke opp låser da de brekker hele tiden... hvordan skal jeg vite når jeg skal trykke på x? Takker for svar! Endret 11. april 2006 av ReSSaA
asad Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 Som sagt i overskriften så sliter jeg veldig med å dirke opp låser da de brekker hele tiden... hvordan skal jeg vite når jeg skal trykke på x? Takker for svar! 5903244[/snapback] Det er vel random, og avhenger av skillen du har i lockpicking?
And.rs Skrevet 11. april 2006 Forfatter Skrevet 11. april 2006 Som sagt i overskriften så sliter jeg veldig med å dirke opp låser da de brekker hele tiden... hvordan skal jeg vite når jeg skal trykke på x? Takker for svar! 5903244[/snapback] Det er vel random, og avhenger av skillen du har i lockpicking? 5903253[/snapback] ok... da får jeg øve meg litt:)
Lasse 90 Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 Det er ikke helt random. Du må trykke da låsen går sakte opp og du hører 2 raske klikk etter hverandre.
holst84 Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 Når vi først er inne på topicen. Jeg har nettop begynt å spille og skjønner ikke helt denne lockpickinga. Når man skal bare ta opp en "pin" går det jo fint. Men når det er flere så er det jo ett helvette! Man må liksom styre musa fra pin til pin og nappe oppover? Og trykke på musa før de detter ned igjen.. Virker usansynlig vanskelig på 3+ pins. Er det jeg som gjør noe galt?
Mr. Bridger Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 Du skal vippe opp en pinn om gangen og trykke akkuratt riktig slik at de blir værende oppe. Litt tung vint forklart men..
asad Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 Når vi først er inne på topicen.Jeg har nettop begynt å spille og skjønner ikke helt denne lockpickinga. Når man skal bare ta opp en "pin" går det jo fint. Men når det er flere så er det jo ett helvette! Man må liksom styre musa fra pin til pin og nappe oppover? Og trykke på musa før de detter ned igjen.. Virker usansynlig vanskelig på 3+ pins. Er det jeg som gjør noe galt? 5903277[/snapback] Hadde samme "problem". Saken er at en og en skal opp, ikke alle samtidig, da hadde det vært umulig. Vipp og en, høyreklikk med musa, vipp on de andre.
Bansh Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 Aldri hatt problemer med lockpicking. Jeg tar å dytter "pinen" opp helt til den faller fort ned og etter det setter jeg den på plass, funker hver gang, men nå har lockpick skills på 80 med skeleton key og lockpicking er kjedelig enkelt. Hver pin på very hard låser går på første forsøk.
Qverner Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 Etterhvert som man blir bedre i lockpicking vil færre pins dette ned når du brekker en lockpick. Da blir det lettere, men det er ikke lett med lockpicking med lav security.
StianGH Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 Prosess: Når du vipper opp en pinne detter den ned igjen. I et system, detter pinnene raskere/senere ned. Når du føler at pinnen har falt ned på sitt raskeste, vipper du den opp en gang til og klikker med musa. Poenget er at man skal klikke med musa når pinnen går sent opp. Og pinnen går alltid sent opp etter at den har falt ned på sitt raskeste.
karl-wilhelm Skrevet 11. april 2006 Skrevet 11. april 2006 (endret) Jeg bruker mest magi på låser, er enklest ;D Men på very hard og hard låser blir det litt værre, så jeg har funnet ut at det er lettest hvis man dytter opp pinnen to ganger før man prøver og "låse" den (Brekte bare 3 picks på hard chest med denne metoden@ første forsøk). Har lav skill i sec bare 26. Endret 11. april 2006 av karl-wilhelm
anon12234 Skrevet 12. april 2006 Skrevet 12. april 2006 dytt den opp til den faller raskest ned, neste gang du dytter vilden holde seg lenge oppe. da trykker du, kan være litt vrient å mestre, omdu er lvl 10+ anbefaler jeg deg å skaffe skeleton key
Sepo Skrevet 12. april 2006 Skrevet 12. april 2006 Jeg dirker opp to very hard locks på rad uten å faile på skill-lvl 30. Kjempesimpelt, er vanskelig i starten, men når du begyner å forstå systemet, så er locks ingen hindring. Tingen er å være tålmodig, og stirre med et sinnsykt konsentrert blikk på "pinnene" når du drar musen opp. På very hard locks så har jeg fått inntrykk av at i gjennomsnitt hver femte gang du drar musen opp, så går "pinnen" opp treigt, og det er da du skal trykke slik at låser seg der. Etter mye øvelse, så skulle du ønske at de hadde extremely hard locks.. gl <3
Bytex Skrevet 13. april 2006 Skrevet 13. april 2006 (endret) Evt. bli flink i Alteration og kjøpe seg Open <easy, average, hard, very hard> Lock spells etterhvert som du blir Journeyman, expert og Master. Nok å peke på kista og fyre av spell da Men med mindre du har Alteration som major skill vil det ta veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeldig lang tid. Endret 13. april 2006 av Bitex
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå