Gå til innhold

2 of a kind, selvportrett x2


Skavold

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Heisann,

 

tok et litt morsomt bilde for en liten stund siden, og lurte på hvordan stemningen er for et slikt forsøk her på forumet. Bildet er egentlig ment som en utforskning av teknikker, og bør kanskje derfor sees på som det. Tenker da på at blitzen jeg har brukt er lett synlig, og diverse :)

 

Tall og fakta:

Nikon Coolpix 4300

Stativ

8 sek. lukker

f/2.8

36mm (omregnet til 35mm-standard)

ISO 100

post-35593-1140832444_thumb.png

Endret av OML
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tøft bilde, saturasjonen skulle dog kanskje hatt en dytt i etterbehandling i PS el.

Hadde heller ikke skadet om kameraet sto rett. ;)

 

 

OT:

Bare jeg som er kveldstrøtt, eller er det ca. mange hotte/døde piksler på kameraet?

Skrevet (endret)

Er nok ikke så mange døde pixler som bildet skal ha det til, tror nok det er at kontrasten som er økt som er grunnen for dette. Man ser lettere bildestøy, kanskje... Jeg vet ikke, men jeg håper i hvert fall et det er sånn :s

 

Takk for tilbakemelding på bilde uansett, dette er ting jeg tar i betraktning til neste gang et slikt bilde skal tas.

 

Edit; bladde meg forresten frem til originalen, om noe vil se på den. Dette er rett fra kameraet, totalt ubehandlet...

post-35593-1140835967_thumb.jpg

Endret av OML
Skrevet

Tja tjo kanskje... Bildet blir neppe en prisvinner, men er mer kreativt en maaaange andre selvportrett ihvertfall. Vet ikke helt konkret hva jeg skal sette fingenr på, men som nevnt så bør du rette opp "horisonten".

 

Den som intet våger intet vinner.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...