kaikrekar Skrevet 19. januar 2006 Skrevet 19. januar 2006 har en adsl modem fra linksys av merke wag354g-eu. dette er merket annex a og fungerer ikke,siden fikk jeg tak på et helt likens av min adsl levrandør som de sier er merket annex b og det går,hva er forsjelleen på de? er jeg lurt?
ThorB Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 har en adsl modem fra linksys av merke wag354g-eu. dette er merket annex a og fungerer ikke,siden fikk jeg tak på et helt likens av min adsl levrandør som de sier er merket annex b og det går,hva er forsjelleen på de? er jeg lurt? 5466988[/snapback] etter alt jeg har lest i artikler og selv erfart: annexb brukes i hele norge uannsett om man har analog eller digital linje hos sluttbrukeren, det har noe med utstyret telebransjen har valgt. Annex A - ADSL over phone line (POTS) Annex B - ADSL over ISDN (ISDN) så hvis du skal ha et modem i Norge, Tyskland, Nederland eller Canada, må man anskaffe seg annexb modem..
Glenn Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 En trøst kan jo være at modemet funker i Sverige
ThorB Skrevet 24. august 2006 Skrevet 24. august 2006 En trøst kan jo være at modemet funker i Sverige 6738007[/snapback] Jeg har allerede en fin "switch" her av god annexa merke hehe det som har slått meg litt er at enkelte norske nettbutikker selger annexa utstyr. f.eks http://www.netshop.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=32443 men dette er ikke den eneste jeg har sett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå