Vectrex Skrevet 23. august 2005 Skrevet 23. august 2005 Har nettopp flyttet inn i et bofelleskap med felles internett på rommene (3Mbit, LAN) Har så godt som aldri virus, men da jeg koblet meg på dette LAN ble jeg bombardert av virus. Kjører NOD32 AMON og den viser 4-5 nye virus hvert minutt. Det som irriterer meg mest er at etter en 5-10 minutter så skrus PC'n automatisk av fordi en RPC avsluttes. Hvordan kan jeg beskytte meg? Please hjelp!
Gjest Slettet+3124 Skrevet 23. august 2005 Skrevet 23. august 2005 Hva med å slå på den innebygde brannmuren i Windows XP..? Start->kontrollpanel->sikkerhetssenter Også akiverer du brannmuren, denne er mer enn bra nok, den blokkerer ikke for utgående trafikk, bare inngående trafikk. Vil du ha mer avansert brannmur som er gratis, kan du laste ned ZoneAlarm 6.0
RattleBattle Skrevet 23. august 2005 Skrevet 23. august 2005 Windowsupdate er kanskje ikke noen dum ide heller: http://windowsupdate.microsoft.com Lenge siden du har patcha? Eller har du i gjort det noen gang?
dabear Skrevet 28. august 2005 Skrevet 28. august 2005 Installer F-secure!!! Fjerner det meste!!! Installer Gnu/linux, det fjerner alt
Alastor Skrevet 31. august 2005 Skrevet 31. august 2005 Har nettopp flyttet inn i et bofelleskap med felles internett på rommene (3Mbit, LAN) Har så godt som aldri virus, men da jeg koblet meg på dette LAN ble jeg bombardert av virus. Kjører NOD32 AMON og den viser 4-5 nye virus hvert minutt. Det som irriterer meg mest er at etter en 5-10 minutter så skrus PC'n automatisk av fordi en RPC avsluttes. Hvordan kan jeg beskytte meg? Please hjelp! Hjelper da ikke å kjøre antivirus når operativsystemet ditt er som en sveitserost. Windows update og servicepack 2 mann!
sammy70 Skrevet 3. september 2005 Skrevet 3. september 2005 Det som irriterer meg mest er at etter en 5-10 minutter så skrus PC'n automatisk av fordi en RPC avsluttes. Finnes patch mot denne på windows update..
Pey'J Skrevet 4. september 2005 Skrevet 4. september 2005 (endret) Det som irriterer meg mest er at etter en 5-10 minutter så skrus PC'n automatisk av fordi en RPC avsluttes. Typisk Blaster-ormen! Hvis du skriver shutdown -a i kommandolinjen, avbrytes prosessen. Start | Kjør | cmd [enter] shutdown -a [enter] Anbefaler som alle andre her at du oppdaterer med SP2 (hvis ikke dette allerede er gjort) og tar turen til Windows Update. Les forøvrig Den store sikkerhetsguiden. Lykke til! Endret 4. september 2005 av HappyRay
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå