Gå til innhold

beste RPG spillet?


espen999

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fallout 1 og 2 er herrene over alle RPG (synes jeg)! Siden det så ut som det var snakk om RPG på konsoll, er det beste (og forsåvidt eneste :razz:) jeg har prøvd på konsoll er Legend of Zelda: Ocarina of TIme på N64.

Skrevet

Jeg har spilt en million rollespill opp i gjennom tidene, og jeg må faktisk si at Morrowind er det beste til nå, ganske enkelt fordi det er så enormt og gi så stor frihet til å gjøre det du vil. Og det er trossalt det rollespill handler om.

 

Men likevel... jeg savner de gode gamle slik som Lords of Midnight og Realms of Arkania.

 

Final Fantasy er et absolutt ikke-rollespill i mine øyne. Det er et arkade-spill med en RPG-tvist.

Skrevet

Synes at Nethack/Rogue er noe av det beste jeg har spillt av rpgs. Nesten alt fra Interplay har vært fett. Dungeon Master var dritkult.

 

FF serien er vel ikke akkurat arcade. Det er jo turn-based tilogmed? Et typisk konsoll-rpg i mine øyne. Men det er ganske begrensende. Man kan jo f.eks. ikke lage sine egne characters. Men, absolutt et rpg.

 

 

_________________

Who messed with my anti-paranoia shot!?!?

 

[ Denne Melding var redigert av: Ratatosk på 2002-08-08 14:15 ]

Skrevet

Dungeon Siege, Diablo 2/Diablo2 Exp, Neverwinter Nights og Morrowind er jo bra.

 

Ellers så kommer det jo mange konge RPG spill i tida fremover. :smile:

Skrevet

Fallout 1 og 2 er dritbra, ellers synes jeg Baldur's Gate I og II var konge, med expansion sets).

 

Final Fantasy serien er bra, men du må følge alt ganske slavisk, og det er mindre taktikk en i Diablo. I Fallout kan du gjøre nesten akkurat hva du vil, og du kan plustelig ta et avbrekk fra opprdaget om du vil og finne på noe annet.

 

[ Denne Melding var redigert av: callisto på 2002-08-08 16:56 ]

Skrevet

Jeg må si meg enig med at FF7 er det beste RPG spillet, ever. BtW FF10 er ikke bedre enn FF7! FF10, og den plagsome voice actinga kan brenne i helv***!

Skrevet

Sagt det før og sier det igjen, fallout-serien ruler, litt buggy avogtil men, mista 6 levler på min level 47 super-sniper fordi san fransisco plutselig begynte å henge seg i spillet :sad:.

 

AtW

Skrevet

jeg ser det er mange som spiller fallout2 her, men er det noen som har fått noe innpå karmaen for å være ond? jeg hørte om en som fikk noe økse-psycotic fordi han drepte for mange uskyldige, men det gjorde jeg og siste gangen jeg rundet som ond, eneste jeg fikk var berserk eller noe sånt men ikke psycothic.

Skrevet

Quote:


Den 2002-08-08 22:33, El_PoLLa skrev:

jeg ser det er mange som spiller fallout2 her, men er det noen som har fått noe innpå karmaen for å være ond? jeg hørte om en som fikk noe økse-psycotic fordi han drepte for mange uskyldige, men det gjorde jeg og siste gangen jeg rundet som ond, eneste jeg fikk var berserk eller noe sånt men ikke psycothic.


 

Tja, childkiller er ganske lett å plukke opp, graverobber likeså. Vet ikke om det kan kales ondt, men du har jo giggolo, om du beiner mange nok, og pornstar. (om du er utholdene og pen nok :smile:). "Oppvarmer" for stjernene holder forresten ikke for å få pornstar-status.

 

AtW

Skrevet

ok, men de har jeg, jeg vil ha psycotich :smile:

jeg sitter fast i sanfrancisco, jeg får ikke til og reise videre med hubologist flyet - er det noen som vet hva jeg skal gjøre her?

btw, hvis dere vil ha uendelig våpen og ammo er det bare og drepe de folkene i butikkene i ncr og spesielt sanfransico.

Skrevet

syns FF8 er best i serien....

btw noen som vet når morrowind kommer ut på xbox? har bare prøvd det et par ganger på pc hos en venn jeg

Skrevet

Quote:


Den 2002-08-10 14:07, El_PoLLa skrev:

ok, men de har jeg, jeg vil ha psycotich :smile:

jeg sitter fast i sanfrancisco, jeg får ikke til og reise videre med hubologist flyet - er det noen som vet hva jeg skal gjøre her?


 

Kan ikke huske at jeg noen gang har kommet på noe hubgob-fly, mener den eneste måten å lomme seg ut til plattformen er vha. tankeren.

 

AtW

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...