Bandana Skrevet 14. august 2005 Skrevet 14. august 2005 (endret) Hei, jeg har da bestemt å skaffe ny hovedkort, siden jeg har Sokkel A HK. Tenkt å gi max 1600kr for kortet, men jo billigere jo bedre. Da er dette kravene mine om hva som skal være tilgjengelig i det nye HK'et: -Sokkel 939 HK -PCI-e Støtte, samt SLI -Ha innebygd netverkskort og lydkort -Støtte for to uregristerte 512MB PC2700 rambrikker -ATX HK -Både ATA-133 og SATA innganger- ------------------------------------------- Skal oppgradere andre ting, så nye PC'en min skal se sånn ut: -HK = Vurderer en K8N Diamond, men venter på flere tips -Skjermkort = Skal bestille en GeForce 7800GT -Ram = 1GB PC2700 Ram som jeg allerede har -CPU = Skal bestille AMD Athlon 64 3500+ Prosessor Takker for alle svar. Endret 14. august 2005 av Bandana
Zeph Skrevet 14. august 2005 Skrevet 14. august 2005 Les litt i tråden min, er ikkje heilt det samme, men ikkje så langt vekke. Har høyrt mykje bra om Asus sine kort, i forbindelse med overklokking og. Som nevnt i den tråden kan nokon av dei bråke, men ein chipsetkjølar koster 50 kroner, så er lyden vekk. Har sjølv eit Asus Socket A HK no og er kjempefornøgd, har også gode erfaringar med Abit. I tester kjem Epox og Winfast ut bra.
Lord_Linus Skrevet 14. august 2005 Skrevet 14. august 2005 Skal du et hovedkort med støtte for SLi så er det jo bare et alternativ, så lenge du skal ha et 7800kort, og det er Asus A8N SLi Premium . Ville også gått for en 3700+ med san diego kjerne hadde jeg vært deg. Men ser på minnet du skal bruke, de brikkene ville jeg ikke kjørt med særlig lenge siden de da ikke klarer å kjøre synkront med minnebussen, og kommer til å bli en flaskehals i systemet ditt, ville byttet de til et par pc3200 brikker.
Bandana Skrevet 14. august 2005 Forfatter Skrevet 14. august 2005 Skal du et hovedkort med støtte for SLi så er det jo bare et alternativ, så lenge du skal ha et 7800kort, og det er Asus A8N SLi Premium . Ville også gått for en 3700+ med san diego kjerne hadde jeg vært deg. Men ser på minnet du skal bruke, de brikkene ville jeg ikke kjørt med særlig lenge siden de da ikke klarer å kjøre synkront med minnebussen, og kommer til å bli en flaskehals i systemet ditt, ville byttet de til et par pc3200 brikker. Joa, skal jo seff bytte minnebrikkene og selge de gamle senere. Skal ha 2 GB PC3200, men penger er penger og det utstyret jeg skal ha nå blir over 6000 kr så jeg venter litt. Takker for svar, og håper på fler også. =)
Bandana Skrevet 14. august 2005 Forfatter Skrevet 14. august 2005 Skal du et hovedkort med støtte for SLi så er det jo bare et alternativ, så lenge du skal ha et 7800kort, og det er Asus A8N SLi Premium . Ville også gått for en 3700+ med san diego kjerne hadde jeg vært deg. Men ser på minnet du skal bruke, de brikkene ville jeg ikke kjørt med særlig lenge siden de da ikke klarer å kjøre synkront med minnebussen, og kommer til å bli en flaskehals i systemet ditt, ville byttet de til et par pc3200 brikker. Sorry dobbelpost, men de nye K8N Diamond HK'ene på komplett støtter også 7800GT i SLi etter det jeg har fått med meg. Eller tar jeg helt feil nå? Både Asus A8N SLi Premium og MSI K8N Diamond er nesten i samme prisklasse, så hva burde jeg velge av dem to?
Lord_Linus Skrevet 14. august 2005 Skrevet 14. august 2005 Du burde velge Asus uten tvil. Hadde MSI sitt K8N kort tidligere i vinter, det var ute etter en uke, MSI driver med mye rart for tiden, så dem er det bare å holde seg langt borte fra.
Bandana Skrevet 14. august 2005 Forfatter Skrevet 14. august 2005 Du burde velge Asus uten tvil. Hadde MSI sitt K8N kort tidligere i vinter, det var ute etter en uke, MSI driver med mye rart for tiden, så dem er det bare å holde seg langt borte fra. Så litt på specsene til Diamond og Premium og sammenlignet litt og har bestemt meg for å kjøpe Asus A8N SLi Premium. Takk for rådet Linus, og takker for alle svar.
Boralis Skrevet 14. august 2005 Skrevet 14. august 2005 (endret) Du burde velge Asus uten tvil. Hadde MSI sitt K8N kort tidligere i vinter, det var ute etter en uke, MSI driver med mye rart for tiden, så dem er det bare å holde seg langt borte fra. Så litt på specsene til Diamond og Premium og sammenlignet litt og har bestemt meg for å kjøpe Asus A8N SLi Premium. Takk for rådet Linus, og takker for alle svar. Kjører selv med det kortet og ja det er bra. Har jo skrevet litt om det her også. http://forum.hardware.no/index.php?showtopic=351688&st=2440 Endret 14. august 2005 av Snekker`n
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå