Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Treig nedlasting fra Microsoft


Anbefalte innlegg

Skrevet

Om dette er feil plass, vennligst flytt tråden til ein passene kategori.

 

Sitter er på jobb og skal laste ned oppdateringer til Windows XP.

 

Det tar utrulig lang tid.

 

Micosoft .NET framework 1.1 servicepack 1 og

Oppdatering for Windows Media connect

 

er spessielt treige?

Internet linja her er bra, rundt 20mbit, og andre oppdateringer kjem ned om olja lyn. Det samme skjer heime av meg, på 4mbit adsl linje fra telenor.

 

Det er sånn 4-5 kb/sec vil eg tippe.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du kjører en trace på oppkoblingen ser du sannsynligvis at du er koblet til en server i Paris. Denne virker overbelastet, og er fryktelig treg. Er du derimot heldig og havner i Amsterdam får du utnyttet linja di bedre :)

 

Foskjellen mellom disse to er helt enorm, og hvis noen har en løsning på hvordan man enkelt kan blokke Paris-servern så sparer dere meg mange timer i uka :)

Skrevet

Hvis du laster ned XP servicepack 1 fra XP uten oppdateringer så går det lynraskt unna, men med de siste oppgraderingene så går det utrolig tregt. Virker som at M$ har lagt inn noe som bremser hastigheten mot M$ update.

Skrevet

Det er som enden hinter innpå forskjellige chache servere for windows update, og alle disse gir ikke like bra ytelse.

 

Hvis det går tregt tar jeg vandligvis bare en restart av maskinen så kobler den seg til en annen server og jeg får god hastighet igjenn.

Skrevet

Nå skal det sies at jeg ikke tror jeg har fått .NET servicepakken ned i akseptabel hastighet en eneste gang, så det er mulig denne ikke er distribuert ut til alle sys-servere?

 

Jeg har aldri opplevd at en restart/reconnect har gitt meg en annen server, men så gidder jeg heller ikke sitte og se på at noe lastes ned - jeg har alltid andre oppgaver som kan gjøres inhouse.

Skrevet
Nå skal det sies at jeg ikke tror jeg har fått .NET servicepakken ned i akseptabel hastighet en eneste gang, så det er mulig denne ikke er distribuert ut til alle sys-servere?

 

Jeg har aldri opplevd at en restart/reconnect har gitt meg en annen server, men så gidder jeg heller ikke sitte og se på at noe lastes ned - jeg har alltid andre oppgaver som kan gjøres inhouse.

Joda, er faktisk tilfellet at en restart kan hjelpe mye ;)

 

Hvis det er inhose er det dog uansett raskest å bruke en egen (w)sus server.

Skrevet
Hvis det er inhose er det dog uansett raskest å bruke en egen (w)sus server.

Hadde vi bare giddet ;) Vi kjører en på vårt eget nett, men gidder ikke sette opp en egen server på produksjonsnettet, som er helt åpent og usikret.

 

Vi produserer i stor grad identiske maskiner, og med jevne mellomrom oppdateres imagene, så det er ikke enorme mengder vi vanligvis laster ned.

Skrevet

hmm... vi har ein sus server gående, men vi har enda nt4 domene, så vi må bruke sånn register fil, og det tar tid før kleintene laster ned + at det er ikkje alle oppdateringene kjem med der! (trur eg da)

Skrevet
gidder ikke sette opp en egen server på produksjonsnettet, som er helt åpent og usikret.

Sett (w)sus opp til å kjøre på en tilfeldig port og åpne i firewallen da vel :)

  • 3 uker senere...
Skrevet

hm... Installert WSUS server nå.... men det gjikk ikkje spesseielt fort og laste alt ned til den. 12 giga skal den ha ned, jaja, den får ta helga til hjelp.

 

Er kommet til 6 giga da, men kopierte jo masse stash fra gamle sus servern over på wsus'n da.

 

 

Ingen som veit om kordan man kan sprite opp farten vel?

Skrevet

Har selv ofte problemer med Microsoft sine oppdateringer. (Sikkert Paris' serveren som nevnt.)

 

Mitt tips er å bite i det sure eplet, og laste ned de kritiske oppdateringene fra Windows Update.

 

Men .Net framwork, Media player, Media Connect oppdatering osv, synes jeg det er like greit å bare laste ned fra download siden til microsoft.no. Her har jeg alltid fått full fart :)

 

Man kan selvfølgelig finne alle oppdateringer her, men å søke etter hver og en tar sikkert like lang tid som å bare la Windows Update laste dem ned.

 

PS: Eller eventuelt laste ned alle oppdateringer en gang, og så bruke de til å lage en oppdatert XP installasjons cd/image :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...