-Teddy- Skrevet 15. juli 2005 Skrevet 15. juli 2005 Fikk BF2 igår og testet det idag. Virker som et skikkelg kult spill, har spilt i ca. 30min alt i alt. Har gamet Cs i snart 3 år så kan litt fps, men dette er jo noe HELT annet enn CS. Håper også at miljøet er en tanke bedre her. Lurer egentlig på: Noen gode, norske servere å spille på som selv noobs kan takle? Noen tips til en noob? Hva gjør egentlig at jeg skal fortsette å spille det? Hvordan åpne nye våpen, sende artilleri osv? Trenger litt start-hjelp.
CHB3 Skrevet 15. juli 2005 Skrevet 15. juli 2005 Vist du går på forumet til bf.no (den norske bf community) og leser litt så finner du masse informasjon. Dem har også veldig gode servere.
E.T Skrevet 15. juli 2005 Skrevet 15. juli 2005 Når jeg skal finne servere søker jeg i denne rekkefølgen: "Battlefield.no" - 9 (?) servere. Her er noe for alle. "Mec only" servere, "Citymaps only" servere osv. Disse er rimelig stabile, og med 95% norske folk. "Catch-gamer" - 4-6 servere. Her er det (Nesten?) bare"standard" servere som kjører de samme mapsa hele tiden. Stabile servere med for det meste norske folk. "Broadpark" - 7-10 servere. Samme som Battlefield.no, men har en tendens til å bli ustabile.
-Teddy- Skrevet 16. juli 2005 Forfatter Skrevet 16. juli 2005 Da har jeg fått servere jeg kan bruke. Er det noen commands i consolen jeg burde kunne? Er tydeligvis ikke samme som i cs med tanke på "sensitivity". Jeg mener også at det er skrudd på en slags museakselerasjon i BF2, hvordan skrur jeg av den? Er ikke slik i windows eller andre spill. Er det noen "lastinv" knapp i bf2? Trenger den "hele tiden". (Trykke på en knapp=gå til siste våpenet du hadde oppe)
Vt-iversen Skrevet 16. juli 2005 Skrevet 16. juli 2005 Du bør være oppmerksom på at BF2 Ikke er i nærheten av å være like fintfølende og treffsikkert som CS når det gjelder skytevåpen. Gjør det til en vane å trykke på "prone"-knappen og høyre museknapp for "korn-sikte" før du skyter noen. Da øker du sjansene dine betraktelig for å treffe noe som helst.
TST Skrevet 16. juli 2005 Skrevet 16. juli 2005 Kan nevne at også Gamer.no har fått opp en dedikert server nå (flere kommer). Foreløpig ikke ranket. Mer info her: http://forum.gamer.no/index.php?showtopic=444307
erlend_halvorsen Skrevet 16. juli 2005 Skrevet 16. juli 2005 Vist du går på forumet til bf.no (den norske bf community) og leser litt så finner du masse informasjon. Dem har også veldig gode servere. bf.no er Bergen Fotojegere, riktig du mener er battlefield.no :!:
Snorre Skrevet 16. juli 2005 Skrevet 16. juli 2005 (endret) Laget egen tråd til denne guiden, kan besøkes her. Endret 17. juli 2005 av Orresnei
-Teddy- Skrevet 16. juli 2005 Forfatter Skrevet 16. juli 2005 Den posten der kunne du jo nesten laget sticky av, sikkert flere noobs som meg som trenger litt opplæring. har egentlig sotre problemer med å i det hele tatt treffe folk jeg. I CS går det som en drøm, men her virker det egentlig litt mer realistisk, og mer vanskelig å treffe. Kulene treffer litt mer random...?
w00tson Skrevet 16. juli 2005 Skrevet 16. juli 2005 Den fjerde tingen er å sende support-kasser til dine allierte. Du bør alltids vente til noen spør om slikt. Det er dog lurt å for commander å spørre de forskjellige aquadsene om de trenger support, da mange glemmer at commander har denne funksjonen. Supportkassen vil så dale ned til dine allierte med fallskjerm og gi dem helse, ammo og reparere nærtliggende tankser osv. I mine øyne så slipper en god commander ned supplies uten at en trenger å spørre. Slipp ned der det nettopp har vært harde kamper. Særlig APC og Armor drar nytte av det, og de kan vare i ganske mange kamper med god supply. Og de andre ser ikke SCAN resultatet ? Man må spotte dem før de andre kan se dem, eller ?
Torjus Skrevet 16. juli 2005 Skrevet 16. juli 2005 Kos å være commander, tilgang til artillery (masse kills) og man får dobbel score hvis laget ditt vinner!
MrLee Skrevet 16. juli 2005 Skrevet 16. juli 2005 (endret) Den fjerde tingen er å sende support-kasser til dine allierte. Du bør alltids vente til noen spør om slikt. Det er dog lurt å for commander å spørre de forskjellige aquadsene om de trenger support, da mange glemmer at commander har denne funksjonen. Supportkassen vil så dale ned til dine allierte med fallskjerm og gi dem helse, ammo og reparere nærtliggende tankser osv. I mine øyne så slipper en god commander ned supplies uten at en trenger å spørre. Slipp ned der det nettopp har vært harde kamper. Særlig APC og Armor drar nytte av det, og de kan vare i ganske mange kamper med god supply. Og de andre ser ikke SCAN resultatet ? Man må spotte dem før de andre kan se dem, eller ? som commander, kan du høyreklikke på Satscan targets på commander interface og velge "spotted" får da samme effekt som om du hadde "sett" fi på normal måte Det kan også nevnes at squad leaders også får tilgang til commander interface, men med begrensniger..de kan bare sende ordre til squad'en sin... fuzzy: Commander får gjennomsnittet av scoren laget fikk, så commander score kan være høy uansett.. en dobbling er jo bare positivt Endret 16. juli 2005 av MrLee
monzilla Skrevet 18. juli 2005 Skrevet 18. juli 2005 et tips kan være å spille litt SP slik at du får en viss peiling på hvordan aimen fungerer og hva basicen i spillet går ut på..
[WV]Raaby Skrevet 18. juli 2005 Skrevet 18. juli 2005 Eneste som er drid at viss du tar exspert på SP så vet dem hele tiden hvor du er kan aldri gjemme deg.
OnetroM Skrevet 19. juli 2005 Skrevet 19. juli 2005 fuzzy: Commander får gjennomsnittet av scoren laget fikk, så commander score kan være høy uansett.. en dobbling er jo bare positivt Dette kan umulig stemme. Hvis man får gjennomsnittet hvordan kan det da ha seg at jeg har fått 90% av mine medaljer som Commander? Det er egen commanderscore som man får når teamet tar checkpoints eller du treffer noen med artilleri. I tillegg får man poeng for det man selv utretter i felten.
-Teddy- Skrevet 19. juli 2005 Forfatter Skrevet 19. juli 2005 (endret) Lurer på: HVa betyr ikonene på statsbaren? Altså pokalen, siktet osv? Skal ta en titt i manualen, men det står sikkert ikke der. EDIT: Har lest endel der, står jo ikke akkurat for mye som spillet nei. Endret 19. juli 2005 av -Teddy-
Elendil Skrevet 19. juli 2005 Skrevet 19. juli 2005 På den kolonnen med siktet står kills og attmed står deahts.
-Teddy- Skrevet 19. juli 2005 Forfatter Skrevet 19. juli 2005 På den kolonnen med siktet står kills og attmed står deahts. Akkurat det tror jeg at jeg skjønte litt, men lurer mest på hva den pokalen og den til høyre for den er for noe.
OnetroM Skrevet 19. juli 2005 Skrevet 19. juli 2005 Er det noen "lastinv" knapp i bf2? Trenger den "hele tiden". (Trykke på en knapp=gå til siste våpenet du hadde oppe) Hva i heite skal du med 'lastinv' i BF2? Du løper ikke noe raskere med kniv, bare så det er sagt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå