Gå til innhold

Jeg skal flytte med PC. Hvordan?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vel, så skal jeg snart flytte tilbake til Norge da, etter fire år i London. I løpet av den tiden har jeg selvsagt bygget meg en PC som jeg skal ha med meg hjem. Sammen med resten av flyttelasset skal PCen settes på en palle, kjøres med lastebil til Newcastle og fraktes over til Bergen med englandsbåten.

 

Hvordan bør jeg pakke PCen for å beskytte den mest mulig? Jeg tenkte å pakke den inn i en dyne etter å ha puttet en pute inni, for å beskytte komponenter best mulig. Bør jeg demontere noe, som f.eks skjermkort og CPU-kjøler?

 

Noen som har noen triks å dele? Hva skal jeg f.eks gjøre for å beskytte harddiskene best mulig?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

For å føle meg trygg hadde jeg tatt av cpu kjøler spesiellt hvis den er stor og tung. Alt annet er vel i grunn trygt som det er så lenge kabinettet ikke blir utsatt for støt. Feks Dell sender jo sine maskiner over sjøen uten andre forholdsregler enn god pakking. Altså bare pakk den inn i orginalkassen og sørg for at kassen står stødig uavhengig av dårlig vær på sjøen.

Skrevet

hmmm, hehe masse du kan gjøre her ja...

CPU er kanskje en god ide å ta ut.

men om du pakker dataen bra skulle allt gå bra, du kan skrive at den må behandles varsomt på eska.

 

pakk med avispapir, plast, osv

 

GL :thumbup:

 

mvh. kandalf

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...