mg_martin Skrevet 27. mai 2005 Skrevet 27. mai 2005 har en kortleser her. av typen 7 in 1 fra Apacer. (intern sak) brukte den dagen før, men så plutselig ble den bare "borte".er en usb inngang på den, den funker utmerket. hva kan ha skjedd, og hvordan kan jeg fikse det igjen? har installert drivern på nytt i tilfelle det er feilen. ble muligens litt små teit, men håper dere skjønner hva jeg mener.
mr_trout Skrevet 27. mai 2005 Skrevet 27. mai 2005 Har du restartet maskinen siden sist du brukte leseren. Hvis ikke kan du prøve det. Jeg har nemlig vært borti at jeg ved en feiltagelse har vært borti "trygg fjerning av maskinvare". Da blir ikke enheten registrert igjen før etter en restart.
wampyre Skrevet 27. mai 2005 Skrevet 27. mai 2005 Dersom enheten funker helt fint så restart som mr_trout foreslo dersom det ikke går så prøv den vanlige add hardware - funksjonen (legg til enhet eller no) Dersom det heller ikke går kanskje du har mistet usb - driverne og må installere de på nytt Lykke til
nomore Skrevet 27. mai 2005 Skrevet 27. mai 2005 dersom eg ikke husker feil så er selve kortleseren og usb-porten på den adskilt med to usb kabler. dvs dersom du vil, kan du trekke ut kabelen til kortleseren, og usb-porten vil fortsatt fungere, og vice versa. sjekk med andre ord at kablene står i skikkelig, at enheten ikke er koblet fra(i windows, som en nevnte over) og at kortleseren ikke er disablet. restart er også å anbefale. et par spørsmål du kan sjekke ut: - har du lys-aktivitet dersom du setter i et minnekort? - finner du enheten under enhetsbehandling? - har du mange "ekstra" harddisker under min datamaskin?
mg_martin Skrevet 28. mai 2005 Forfatter Skrevet 28. mai 2005 et par spørsmål du kan sjekke ut:- har du lys-aktivitet dersom du setter i et minnekort? - finner du enheten under enhetsbehandling? - har du mange "ekstra" harddisker under min datamaskin? nei,nei og nei. den liksom bare plutselig forsvant. selvfølgelig har jeg kjørt restart og alt det der..... menne null forskjell. å åpne og rote inni er noe jeg ikke kan gjøre siden dette ikke er min maskin og da vil garantien forsvinne siden en forsegling blir brutt..
mg_martin Skrevet 18. juli 2005 Forfatter Skrevet 18. juli 2005 and we're back in trouble. fikk ordna den igjen, men nå har det dukket opp et annet problem, "Helvetes gjeng"! nå kan jeg se alle de flyttbare diskene inne på "min datamaskin" men når jeg putter i et kort skjer det ingenting. har prøvd å restarte uten suksess.
wampyre Skrevet 7. oktober 2005 Skrevet 7. oktober 2005 Ser ut som du har et liknende prob som jeg hadde med en lignende kortleser. Prøv å bevege forsiktig kortet (kortene) når du putter inn i leseren. Det er noe med at kortene er litt tynnere enn åpningen. Faren derimot er at du får opp en melding om at kortet ikke er formatert og da er det bare å ta kvelden. Gjør du noe med det så går alt i vasken hva angår innhold. Du bør da prøve følgende: Trykk på fjern makinvare osv. Dra ut kabelen og alt det der Restart maskin for sikkerhetsskyld Prøv igjen Alternativt: Ta ut minnekort fra leser Vent et par sekunder Stikk kortet inn igjen og vent Håper dette hjalp litt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå