Taykun Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 Altså. Aggro = når et monster angriper deg når du er ute på tur, og eventuelt dreper deg brutalt. du unngår aggro ved å gå utenom dyr med rød skrift over navnet, snike deg rundt. Er et mye brukt uttrykk i de fleste mmorpg spill. satser på at det var denne typen "aggro" du spurte etter.
Bytex Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 Evt sammen med ei gruppe unngår du "aggro" hvis du ikke er den sterkeste i gruppa. Det er ofte sånn at de med mest hitpoints får på seg aggro under kamper (det er for å balansere sånn at den sterkeste ikke skal få det ALTFOR enkelt), evt. jobber han for å ta aggro bort fra de som blir angrepet ved hjelp av diverse buffs (effekter som øker diverse stats). Disse blir ofte kalt "tanks". Ofte en warrior e.l. som kan tåle en del juling mens de svakere angriper uten å få noe skade. Det er ofte tanks sin oppgave i gjengen å holde aggro borte fra trollmenn og healere som ikke tåler så mye juling, ved å hele tida bytte fra monster til monster så alle angriper bare han. Også står healerne og kaster healing på han hele tida.
Taykun Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 (endret) Aggro i slosskamper kommer ikke ann på hitpointsene dine... Det er som i alle andre sånne spill, det kommer ann på hvem som gjør mest dmg, eller de som bruker skills for å få threat, som feks paladin og warrior har. Diverse andre skills lager også mer threat enn andre. Warrior har "Challenging Shout", paladin har "Seal of Fury". Hunter-pets har "Growl", som funker på samme måte som Taunt. Healing spells gir deg også aggro. Endret 18. mars 2005 av Taykun
GRendal Skrevet 18. mars 2005 Forfatter Skrevet 18. mars 2005 Healing spells gir deg også aggro. takk, akkurat DET har jeg oppdaget
HattyBusk Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 Dersom det er bare et monster på personen kan du trykt heale, men prøv å holde deg til svakere og spesielt renew (healing over tid). Dersom det er flere monster på den du skal heale_må_(!!!) du bruke fade slik at de som ikke er angrepet av tanken ikke kommer på deg siden de ikke har noe spesielt mye agro mot tanken. Tanken tar foresten ikke vekk agro. Men får mer agro på seg en andre, alstå fortsetter dyrene på han.
nåvi Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 (endret) Agro kommer også ann på hvilken lvl du er, er du mye lavere en mobs så får du lettere agro. Alle mobs har en viss radius rundt seg hvor de angriper alle som kommer for nærme (så lenge de er røde seff). Denne radiusen blir mindre jo høyere lvl du er i forhold til mobet. I går var jeg en tur i Blackrock Spire sammen med en del av guilden med min lvl 43 hunter. Var såvidt jeg kikket innenfor instancen før 3 stk 55 elites kom løpende etter meg Edit: Og ja, visse spells tar mer agro enn andre, priest sin mindblast f.eks. Agro ved healing kommer også ann på lvl, jo høyere lvl den som healer er jo mindre er sjangsen for at han skal få agro. Endret 18. mars 2005 av nåvi
Blib Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 Aggro blir av Blizzard kalt "Hate". Et monster vil ha litt hate mot alle som angriper det, og vil selv angripe den spilleren som den har mest hate/aggro mot. Hvor mye hate du har hos et monster er basert på veldig mye, bla hvor mye skade du har git, hvor mye du har heala den som slår på mobben og special abilities. Dersom du spiller f. eks Mage må du passe på å ikke gi for mye skade, for da vil mobben få mer hate/aggro mot deg enn mot warrioren, og komme for å kverke den istedenfor
likferd Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 Om du av en eller annen grunn vil tanke som shaman, er det bare å bruke "rockbiter" på våpenet, og earthshocke mobs du vil ha oppmerksomheten til. Begge deler lager utrolig med aggro.
chokke Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 den greia til warrior (novaen) som skader litt og får de til å skade saktere, virker som skaper mye aggro.
Rookie_NO Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 Om du av en eller annen grunn vil tanke som shaman, er det bare å bruke "rockbiter" på våpenet, og earthshocke mobs du vil ha oppmerksomheten til. Begge deler lager utrolig med aggro. Nettopp derfor er vi glimrende tanker... Sammen med lightning shield seff. Priest & Shammy er en genial kombinasjon! De to kan legge ganske mye i bakken sammen. Eneste minuset er at priesten kan slite litt hvis det må løpes...
HattyBusk Skrevet 18. mars 2005 Skrevet 18. mars 2005 Priest & Shammy er en genial kombinasjon! De to kan legge ganske mye i bakken sammen. Eneste minuset er at priesten kan slite litt hvis det må løpes... De fleste priester er ganske flinke til å springe de. Er jo stort sett det vi kan gjøre dersom vi uheldigvis skull dra på oss 2 creeps samtidig en gang de første 10 levlene Men seriøst, bare få shamanen til å springe mot presten, ide shamanen er framme tar priesten et Psycic Scream enten tar dere de ned eller fortsetter å springe. Kommer deg unna det meste da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå