Gå til innhold

Spørsmåle angående merging av partisjoner.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Spørsmålet er ganske enkelt:

Vil jeg miste noe data hvis jeg merger to partisjoner på samme harddisk sammen?

 

Jeg har nemlig en 200GB harddisk som jeg for lenge siden delte opp i to partisjoner på ca 95GB hver.

Nå har jeg lyst til å slå sammen disse partisjonene igjen, men helst uten å miste noe av de data som ligger lagret på begge partisjonene.

 

Har en helt tom 250GB disk som jeg evt kan flytte dataen over på i mellomtiden, men det vil jo ta fryktelig lang tid.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det går ofte greitt å merge med Partition Magic. Men det er alltids en sjangs for at det går galt, og det er for sent å angre etterpå.

Jeg ville ikke tenkt på å bruke PM, jeg ville heller kopiert filene over og lagd nye partisjoner. Tiden er irrelevant, det er jo bare å gjøre noe annet i mens.

Skrevet (endret)

har gjort det selv med en 80gb hd..d gikk fint med PM...men hvordan d vil fungere når strørrelsen blir så mye større vet jeg ikke... :shrug:...men selvfølgelig det smarteste er nok å høre på hårek.. :)

Endret av eirikhaf
Skrevet

Eg har ein Raptor som er delt i 2. OS på eine partisjonen og ingenting på den andre. Kan eg merge desse utan at Windows tar skade av det, men vil funke som normalt?

Skrevet

det pleier å funke med PM så vidt jeg husker tar den å skriver om de gamle banene som pekte til den gamle parisjonen, men du får sikkert problemer alikvel, :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...