Gå til innhold

Forskjellige typer s-video ?


BigDaddy

Anbefalte innlegg

Skrevet

Finnes det to typer S-Video kontakter??

 

TV ut fra skjermkortet (Radeon 9800 pro) (hun) er det flere en 4 hull i forhold til en standard s-video kontakt.. Og da mener jeg ikke DVi kontakten.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skjermkort har spesialkontakter. Denne kontakten brukes til flere funksjoner, f.eks S-Video ut og inn, og kompositt.

Når du kjøper retail versjon av grafikkort vil det følge med en overgangskabel.

Skrevet

På mitt x800 vivo kort må jeg vertfall bruke en splitter som har s-video inn/ut og og kompositt inn/ut. Kontakten på skjermkortet er derfor "multi purpose"

Skrevet

Kontakttypen som vanligvis brukes heter 4-pins MiniDIN, på skjermkort finner man ofte utganger med flere pinner, se håreks innlegg. Hvis du kjenner pin-out på utgangen, kan du kanskje mekke din egen kabelovergang. Det enkleste er dog å bruke overgangen som fulgte med kortet.

Skrevet

Ok ok. Jeg fikk med overgang til RCA. Men jeg sliter med å få bilde på TVen. Det har fungert før med s-video ut fra skjermkort og med RCA ut fra skjermkort.

 

Hmm. Mystiskt.

 

:dontgetit:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...