Gå til innhold

12Vdc powersupply


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror han er ute etter en powersupply som kjører på 12vdc men som kan levere 12, 5, 3.3 vdc osv det som PC-en trenger..

 

BTW kan ikke hjelpe :smile:

 

[ Denne Melding var redigert av: Syntech på 2002-05-23 21:42 ]

Skrevet

Ja, det er riktig at jeg trenger "powersupply som kjører på 12vdc men som kan levere 12, 5, 3.3 vdc osv det som PC-en trenger.. ", Holder på med et å bygge en standard pc inn i en tett kasse for bruk i Bil/Båt.

Skrevet

Alternativt kan du bruke en converter som gir 230vAC fra 12vDC.

Er imidlertid ikke sikker på frekvensen på 230volt-siden, den bør jo fortrinnsvis ligge rundt 50Hz. Sjekk evnt. også antall watt den kan levere, v. 230volt.

Skrevet
Quote:


Den 2002-05-23 21:48, Syntech skrev:

Hmm.. inni en tett kasse? hvordan får du frisk kald luft til komponentene?


Jeg kommer til å bruke et gammelt hovedkort med en 233mmx/slot 7, disse utvikler ikke så mye varme og har en liten vifte på prosessoren så du vil få litt sirkulering av luft. Man kan også bruke chassi til å lede varmen vekk (kjøleribber, Alu. chassi).
Skrevet

http://www.elektronix.no/ Her finner du skikkelige ATX DC-DC PSU.

Men tror du må via en forhandler. Og jeg er ikke overrasket om prisen havner på noe mellom 1500-2000 kroner.

Men jeg tror nok jeg ville satset på en inverter fra f-eks Microplex, som omformer 12 til 240 volt. Den kan du jo også bruke til andre ting.

Skrevet

Elektronix.no har ikke ATX strømforsyning til 12VDC inspenning. Bare AT, og de har heller ikke planer om å legge ATX inn i sortimanget heller. Har du lodde erfaringer så kan du jo mekke deg denne.. (det skal jeg)

 

driver med samme prosjektet :smile:

 

http://sproggy.mp3car.com/psu.html

 

mekk PSU'en MK2.5 eller MK2.6 som er for ATX, alt ettersom :smile:

  • 3 uker senere...
Skrevet

har planer om å kjøre en 486 i dos, med 20x4 lcd. strømforsyningen er på 65watt..

 

vil denne ha problemer med å kjøre mp3?

 

vil denne strømforsyningen være god nok? (selges på microplex.no):

 

Titan inverter, 75W, 12VDC til 230VAC 328.00

 

Vil gjøre dette så billig som mulig... viss denne går, får jeg mp3-spiller til under 1000,-!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...