Gå til innhold

Windows Server 2003 - Logge på uten passord


bj0rnar

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg vil gjerne at serveren min som kjører Windows Server 2003 skal logge seg rett inn, uten behov av passord. Dette fordi jeg ikke har mulighet til å koble på tastatur og skjerm hver gang, og det gjør alt mye enklere.

 

Har søkt i flere timer, men finner ikke fram til noe som kan passe. (nei, det er ikke likt Windows XP når det gjelder brukere/passord).

 

Noen som vet dette?

 

 

På forhånd, takk :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du trenger jo ikke logge på for å kjøre alle servicene. I tillegg kan du bruke remote desktop for å logge på.

 

Jeg vil ihvertfall ikke anbefale deg å sette opp en server slik at du ikke trenger passord eller brukernavn for å logge på!

Skrevet
Jeg vil gjerne at serveren min som kjører Windows Server 2003 skal logge seg rett inn, uten behov av passord. Dette fordi jeg ikke har mulighet til å koble på tastatur og skjerm hver gang, og det gjør alt mye enklere.

 

Har søkt i flere timer, men finner ikke fram til noe som kan passe. (nei, det er ikke likt Windows XP når det gjelder brukere/passord).

 

Noen som vet dette?

 

 

På forhånd, takk :)

Du kan bruke TweakUI for å sette opp automatisk pålogging, med passord. Spesielt sikkert er det nok ikke.

Skrevet

Da håper jeg inderlig at den serveren står it et beskyttet rom. For dette er det mest uvettige sikkerhets messige tiltak jeg har sett. Det er ikke rart at så mange firmaer daglig blir gjort "innbrudd" i med slike oppsett. :thumbdown:

Skrevet

Jada, den står hjemme hos meg selv, og det er ingenting på den jeg er redd for, den skal kun brukes internt ;)

Men uansett, man må jo logge på serveren for å få apache/mysql osv til å starte?

Skrevet (endret)

Det var bra dette ikke gjaldt et firmanettverk ihvertfall. Men naturligvis antok jeg dette siden jeg ikke regner med at "vanlige" folk har råd til å kjøre Windows Server 2003 bare for enkel hjemmebruk.

 

Når det er sagt så trenger du ikke å logge deg på for å kjøre programmer som Apache/MySql/ol. De fleste programmer som dette kjøres som tjenester. Sist gang jeg installerte Apache så var ihvertfall dette et spørsmål under installasjon. Har ikke brukt MySql på egen server men min erfaring med andre databasesystemer sier meg at det burde være helt naturlig. Besøk sidene til de som utvikler programmene og søk etter "SERVICE", så tror jeg du finner informasjon om dette for de fleste du kjører.

 

Faktisk så kan alle programmer kjøre som en tjeneste. Man kan for eks. bruke verktøyet fra Microsoft som heter "SRVANY.EXE" Som du finner i "Resource Kit Tools" som du kan laste ned til Windows Server 2003 hvis du ikke har den fra før.

Endret av nibly
Skrevet

Det har jeg faktisk ikke lagt merke til, men jaggu meg, apache, mysql og serv-u ftp ligger faktisk i "services". Det vil si at de starter opp selv ja :) Takk for srvany óg, kan komme til nytte en dag, helt sikkert! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...