Hoax Skrevet 11. september 2004 Skrevet 11. september 2004 Har tenkt å kjøpe en ekstern DVD brenner (USB 2.0/Firewire) Bruker for det meste DVD+R plater, men kjekkt om den støtter - også. Har noen en eller flere å anbefale?
Hoax Skrevet 11. september 2004 Forfatter Skrevet 11. september 2004 Bør jeg revurdere ekstern DVD brenner å satse på eksternt 5,25" kabinett? Fant et her som kanskje kunne vært bra... ICYBOX ekstern 5,25" CD/DVD kabinett, USB2.0, SØLV, 469,- ink. mva. http://www.mpx.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=38024 Hvis jeg kjøper dette så kan jeg jo egerntlig stappe inn hvilken brenner som helst og det er jo kjekkt. Har en NEC 1300A DVD R+- Det er jo ikke den beste på markedet akkurat, men den funker veldig bra.
Popobawa Skrevet 11. september 2004 Skrevet 11. september 2004 Var det noen som sa bumping? Les retningslinjer bla bla Når det gjelder det du lurer på så hadde jeg gått for ekstern kabinett. Da kan du som du sjøl sier stappe inn hvilken som helst brenner inn i kabinett, og kommer det noe nytt så koster det ikke så mye å kjøpe ny brenner. Da slipper du også å kjøpe ekstern brenner som er dyrere enn vanlig brenner.
Hoax Skrevet 11. september 2004 Forfatter Skrevet 11. september 2004 Fikk ikke redigert det første innlegget, skjer av og til merkelig nok, men jeg prøvde... Jeg valgte det CD\DVD Kabinettet jeg linket til, tror også det blir det beste. Kjipt om en ekstern DVD brenner til 2300,- går, men hvis den i ekstern kabinettet ryker så er det bare å kjøpe ny vanlig DVD brenner til ca 800,-... Blir litt mere oppgraderingsvennlig også. USB 2.0 klarer vel å levere data fort nok til de fleste brennehastighetene vil jeg tro?
OC-Freak Skrevet 12. september 2004 Skrevet 12. september 2004 Jepp kjøp et kabinett + en NEC ND-3500 Blir vel rundt 1200,- totalt det - som er mer enn akseptablet
Hoax Skrevet 13. september 2004 Forfatter Skrevet 13. september 2004 Yep satser på det... Hvor lenge holder USB 2.0 mot DVD/CD brenner tro, hvor mange X speed kan brukes? Har sett tabeller over hastigheter, men nå fant jeg det selvfølgelig ikke.
qwert Skrevet 13. september 2004 Skrevet 13. september 2004 Den billigste Icybox gir i overkant av 25MB/s (sånn ca, med en HD) overføringshastighet. Dette burde faktisk holde til å brenne på 16X. Forbehold om ad CD/DVD kabinettet ikke er nøyaktig det samme og at HK og andre komponenter kan spille inn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå