Gå til innhold

Canon A80 vs A85


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

A85 er IKKE en oppgradert versjon av A80.

 

A85 er en ny versjon av A75. A75 er en lillesøster av A80, og har ikke bevegelig skjerm samt at det på flere områder er ett dårligere kamera.

 

Den nye versjonen av A80, heter A90 eller A95, og er på vei ut i butikkene i disse dager.

Skrevet (endret)

Den heter A95, og har fått en del nytt i forhold til A80, bla. større skjerm og selvsagt 5MP i stedet for 4MP, valgbart fokusområdet + litt annet. Men noe som A80 har, som den ser ut til å mangle, er 2 Custom programmer. A80 har C1 og C2 på velgeren, A95 ser ut til bare å ha "C" (i.flg. bilder). Prisen ser ut til å være den sammen.

 

Kjøpte A80 for ett par måneder siden, og kommer ikke til å bytte det. Ikke så mye nytt :-) 4MP vs. 5MP betyr ikke noe for min del, men større skjerm er definitvt ett stort pluss siden A80 sin er temmelig liten.

 

Litt snålt av Canon å gjøre ett slikt valg mhp. produktnavning, tror det er temmelig mange som blir forvirret så lenge A80 finnes i salgskanelene. Hvis dette skulle havne på billigsalg for å tømme lagre, så mener jeg det er løp-og-kjøp.

Endret av opresterud
Skrevet

A80 er altså et bedre kamera enn A85. A85 er en nyere utgave av A75 og A95 er en nyere utgave av A80 :hmm:

Har vært litt usikker så jeg takker for svarene.

 

Jeg har selv et A70 og kunne tenke å kjøpe et bedre kamera i A serien. Da blir det nok mest sannsynlig A95.

Er A95 fysisk mye større enn A70? Har en Canon veske til A70. Hadde vært kjekt å kunne bruke denne.

Skrevet (endret)

Da hadde jeg nok ikke vurdert noe annet enn A95, om du ikke vil gå for G6 :-)

Tror den store forskjellen du vil merke fra A70 er vridbar skjerm + bedre bildekvalitet.

 

Fysisk er dem vel temmelig like? Har aldri sett A7x i real-life, men ut i fra bilder så ser dem ganske like ut. Sjekk evt. mål til web-siden til Canon, evt. se på reviews for kameraene.

Endret av opresterud
Skrevet (endret)

Har sjekket canon sin hjemmeside og de er temmelig like.

 

A70 101.0 x 64.00 x 31.5mm

A95 101.1 x 64.60 x 34.7mm

Endret av thunstad

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...