GRendal Skrevet 27. mars 2004 Skrevet 27. mars 2004 hoerer mange klage over LAGG med 9800XT kort i maskinen naar de spiller bF vietnam og Far cry; og det viser seg at det er i mange tilfeller rammen:: maskinen bruker visst opptil rett under 1 GB ram i visse tilfeller, og da maa man bare spoerre... er 2GB ram snart et fornuftig kjoep.
Sagacious Skrevet 27. mars 2004 Skrevet 27. mars 2004 hehe, tja snart Men det viser seg at en PC er noe tregere med 2GB RAM enn med 1GB til "vanlige" operasjoner. Men krevende spill som Far Cry kan muligens like 2GB, det vet jeg desverre lite om. Njaal
Malvado Skrevet 27. mars 2004 Skrevet 27. mars 2004 Hastigheten på rammen er vell sikkert like viktig som mengden. Hjelper lite å ha 3Gb med pc2100 ram. Men tror uansett at flaskehalsen ligger en annen plass en hos rammen, selv om det hjelper så er det nok arkitekuren på dagens 32bits systemer som utgjør selveste problemet.
mad_arab Skrevet 28. mars 2004 Skrevet 28. mars 2004 ' date='27/03/2004 : 18:18'] hehe, tja snart Men det viser seg at en PC er noe tregere med 2GB RAM enn med 1GB til "vanlige" operasjoner. Men krevende spill som Far Cry kan muligens like 2GB, det vet jeg desverre lite om. Njaal Hvorfor det? Kan ikke huske dette ved tidligere økninger.
thoering Skrevet 28. mars 2004 Skrevet 28. mars 2004 ' date='27/03/2004 : 18:18'] Men det viser seg at en PC er noe tregere med 2GB RAM enn med 1GB til "vanlige" operasjoner. Dette er jeg noe usikker på om stemmer. Dersom man har 2GB minne så er det naturlig at man har to brikker på 1GB, i så tilfelle så blir nok ytelsen dårligere. Dagens 1GB - brikker når ikke helt opp til de mindre brikkene i hastighet. Har man derimot 4 x 512MB, så ville hastigheten vært omtrent den samme (og plassen selvfølgelig det dobbelte )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå