shorin Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Er det noen som vet hvordan ett BTX hovedkort er i størrelse og fasong i forhold til ATX? Og kan jeg likså godt bare selge mitt Lian Li.PC70usb nå,ettersom jeg tenkte å oppgradere når pci express kommer? Er det noen som tilfeldigvis har ett bilde av ett BTX HK/Kabinett? Bjørn
enden Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Det var en diskusjon om det i hovedkortkategorien for en goood stund siden. Søk litt der
Amriden Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Vill det bli noen problemer med dagens kabinetter og PSU med den nye BTX standaren?
shorin Skrevet 31. januar 2004 Forfatter Skrevet 31. januar 2004 Ja,det vil bli ett problem med ATX kab.og BTX hovedkort(BTX-hovedkort har en layout som er "nesten omvendt" av atx) Sjekk linken ^^^^
Axefjord Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Så helsikes dårlig ut det der.... Strøm-kabeln til hovedkortet rett ved agp-porten og tastatur og andre tilkoblinger langt nede ved gulvet (for de som har pc'en på gulvet...). CPU'en blir også stående langt unna viftene i bakenden av kabinettet, sånn at den varme luften fra CPU blir i kabinettet lengre Personelig synes jeg dette så ut som et triks fra produsentene for å endre standard og dermed får solgt flere hovedkort Eneste bra er at skjermkortkjøler får god plass.
muffe Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Var ikke plasseringen av ATX kontakten helt idiotisk?
muffe Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Så helsikes dårlig ut det der.... Strøm-kabeln til hovedkortet rett ved agp-porten og tastatur og andre tilkoblinger langt nede ved gulvet (for de som har pc'en på gulvet...). CPU'en blir også stående langt unna viftene i bakenden av kabinettet, sånn at den varme luften fra CPU blir i kabinettet lengre Personelig synes jeg dette så ut som et triks fra produsentene for å endre standard og dermed får solgt flere hovedkort Eneste bra er at skjermkortkjøler får god plass. Du må huske at du må speilvende kabinettet. IO porter osv. blir da øverst, slik vi er vant med det.
Tåkelys Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Tro om det blir mulig å bare skifte brett på kabinett med Uttagbart brett for hovedkort. Da slipper man jo å kjøpe nytt kabinett.
Axefjord Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Var ikke plasseringen av ATX kontakten helt idiotisk? Det vil vel kanskje hete btx-kontakt
8483838383 Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Det så utrolig upraktisk ut, hvor er tilkoblingene for powerled,switch,hddled etc da?
MrLee Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Så helsikes dårlig ut det der.... ... CPU'en blir også stående langt unna viftene i bakenden av kabinettet, sånn at den varme luften fra CPU blir i kabinettet lengre . .... um, ja ok, du er klar over at BTX blir en standard for kabinett også, og ikke bare HK layout? sånn at du ikke kan sammenlikne plasseringen av vifter i ATX kabinetter idag med plasseringen av evt. vifter i ett BTX kabinett?
Falcon_ Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 Når man tenker på kjølingen så er det meget praktisk!
8483838383 Skrevet 31. januar 2004 Skrevet 31. januar 2004 En annen teit ting er det at nå er i&s kabinett billige og jeg vil kjøpe det, men jeg kan jo nesten ikke det når dette her skal ta over
Anbefalte innlegg