Gå til innhold

Pc --> TV åsn funker det?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg lurer litt på dette, finnes det en skjerm det går ann å kople til pcn med gjennom SVideo eller Tvut som det faktisk går ann å f.eks lese tekst på mirc etc? hva er nødvendig for å få det til? må man ha bra/dyr tv? etc

  • 5 uker senere...
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du bør vel ha en TV med ganske så god oppløsning. Hvis det er slik at du bruke mIRC på den. Jeg syns det er slitsomt å se film fra PC på TV, men nå bruker jeg en litt eldre B&B TV. Hvordan er det med de nyeste LCD/Plasma TV-ene? Kanskje noen av de duger?

Skrevet

Film blir bra, sett oppløsningen ned til 640 x 480, det er omtrent det meste litt eldre tv kan klare, kontraster og slik blir ikke bra, men går til nød an å lese sider i opptil 800 x 60 , anbefalt vil være at du setter opp txt støreelse på mak, girl litt mer kontrast en normalt. Derimot e det flott å se tv på en Dataskjerm, blir bare kjempeklart i forhold.

Skrevet
Jeg lurer litt på dette, finnes det en skjerm det går ann å kople til pcn med gjennom SVideo eller Tvut som det faktisk går ann å f.eks lese tekst på mirc etc? hva er nødvendig for å få det til? må man ha bra/dyr tv? etc

LCD- tv'er med DVI inngang er selvfølgelig bra. Av "normale" tv'er har Grundig noen modeller som leveres med VGA inngang, men ble ikke imponert.

 

 

Prøv forslagene til buddy, det er ihvertfall det samme jeg har kommet fram til...

Skrevet

Tror ikke du finner en tv som du kan se irc teksten klart på. Jeg har en ganske ny 28" tv som er koblet til pcen i 1024x768 og det er vanskelig å se liten tekst klart.

 

Men det er ultimat å se divx filmer på tv. Mye bedre kvalitet!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...